Jaunimas veikia
16-likametė Adrija: vestuvėse iš vedėjo perėmiau mikrofoną

Pažintis su Adrija prasidėjo vienoje iš Kauno mokyklų, kai moksleiviams vedžiau video kūrybingumo dirbtuvę. Jau tada šešiolikametė buvo viena iš iniciatyvą rodančių visoje paauglių grupėje. Man pasiteiravus, galbūt kažkas domisi fotografija, ir galėtų telefonu užfiksuoti užsiėmimo akimirkas – mergina kilstelėjo ranką ir pasisiūlė. Na, o dabar Adrija papasakojo, kas jai įdomu mokykloje ir už jos ribų, bei dalinasi idėjomis, ką veikti paaugliams karantino metu.

Adrijos G. nuotr.

Mergina dabar mokosi devintoje klasėje ir pripažįsta, kad tiesiog negali pakęsti matematikos, fizikos ir chemijos. „Nes ten man juodas miškas. Šiuo metu labai pradėjo patikti geografija, biologija ir labiausiai technologija, nes esu meno žmogus.”

Šešiolikametė Adrija G.

Devintokė lankė labai daug būrelių: krepšinį, pramoginius šokius, gatvės šokius, irklavimą , bet šiuo metu apsistojo ties muzikos būreliu, groja gitara. „Muzikos būrelio pati nesirinkau… Ištikrųjų tai tėvų dėka. Jie labai norėjo, kad kažkuo gročiau  ir kad būčiau kaip ir broliai. Iš pradžių man tai labai nepatiko. Galvojau, eina sau, verčia čia mane, nieko man nesigauna. Tačiau mokyklos muzikos mokytoja su manimi daug dirbo ir man daug kartojo:

Adrija aš žinau, kad tu dabar nenori, bet pamatysi po kiek laiko tau bus sunku be muzikos.
Ji buvo 100% teisi! Tėvams ir mokytojai didelis AČIŪ! Dabar labai sunku save isivaizduoti be gitaros nes su ja, kai man buna sunku, net galiu išsilieti. „

Adrija Greičiūtė

Mergina vienose vestuvėse įsiterpė į vedėjo programą

„Labai patinka organizuoti ir fotografuoti. Viskas tiesiog prasidėjo nuo organizavimo.
Nuo 5 klasės reikėjo pravesti vakarėlius. Ir visada būdavau ta, kuri pasisiūlo.
Manau, tai paveldėjau iš tėvų, nes kai jie dalyvaudavo gimtadieniuose ar vestuvėse – visada prisigalvodavo tokių keistų ir idomių idėjų.  Tai ir aš tai pradėjau daryti.” – juokiasi šešiolikametė.
„Neseniai dalyvavau tetos vestuvės, buvau pamerge. Tiesą sakant, organizatoriai taip nuobodžiai viska vedę, kad ėmiau ir isiterpiau į jų programą. Vėliau teta man labai dėkojo, kad paįvairinau vakarą.

Adrija G. su fotoaparatu

O kalbant apie fotografiją, tai ji mane domina nuo pat vaikystės. Visada norėjau turėti savo fotoaparatą ir išsireikšti. Ėjau į fotografijos būrelį, bet labai nepatiko, kai man nurodinėdavo kaip turiu fotografuoti. Nors ir žinojau, kad man stengiasi padėti, tačiau vėliau pradėjau pati mokytis iš savo klaidų. Tuo užsiimu iki dabar ir esu patenkinta savo darbais. Fotografuoju šunų parodas, vestuves ar šiaip kas paprašo.”

Adrija pasakoja, kad mokykloje yra labai rami ir išdaigų nekrečia. „Gal tiesiog ant mokyklos tualetų durų esu nesamonių prirašiusi” – šypsosi šešiolikametė.

BET VISTIEK MYLIU MAMĄ

Nemėgstamiausios mamos frazės:
– daryk ką nori,
– tai čia skaitosi taip susitvarkei…
– padėk telefona,
– ką pagalvos kiti,
– kai is kokio kontrolinio gauni 9 visada sako „kodel ne 10?”
Mamos frazės kurios man patinka:
– važiuojam kur nors,
– afrikos vaikai būtų laimingi, jeigu galėtų tai valgyti,
– grįžk iki 22h,
– neprisirbk,
– nerūkyk, negerk”   – su šypsena pirštus lenkia Adrija

Adrija su mama

Pasiūlymai bendraamžiams, ką veikti karantino metu

„Tikrai didelė problema, kai nėra veiklos tai siūlau pažiūrėti filmų/serialų, knyga perskaityti, atrasti savo hobį ( jeigu dar neatradot), tobulinti savo kurybinguma, pagaminti kanors.
Paklausus ko palinkėtų skaitytojams, mergina atsakė:
„Linkiu visiems nenustoti tobulėti, atrasti save, niekada nepasiduoti ir svarbiausia neužsikrėskit  koronavirusu.”

„9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą.

Esu labai dėkinga, kad skaitote. Jeigu manote, kad „9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .” – Sandra G., „9 zuikiai” įkūrėja