PASLAUGOS
Renginiams

TURINYS RENGINIŲ IR KONFERENCIJŲ ORGANIZATORIAMS DARNUMO TEMOMIS

Kam skirti užsiėmimai: renginiams, festivaliams, „darbostogoms“, konferencijoms, forumams, kuriuose gilinamasi į saviugdos, gamtos, sąmoningumo, darnumo, tvarumo, aplinkosaugos temas. Organizatoriams, savo dalyviams ieškantiems patirtinių veiklų, kuriose būtų integruojamas emocinis ir gamtos intelektas.

Dirbtuvės vedamos lietuvių arba anglų kalba.

Kaip? Mūsų dirbtuvėse ir seansuose ši sąveika perteikiama lengvai, žemiškai, šiuolaikiškai ir paprastai. Kuriame ir fasilituojame patirtinius emocinio bei gamtinio intelekto užsiėmimus žmonių grupėms.

Lydime ir moderuojame patirtines ryšio kūrimo dirbtuves su savimi ir visa ekosistema. Bendradarbiaujame su mokslininkais, gamtininkais, aplinkosaugininkais, holistais, regeneratoriais, inžinieriais ir kt. gyvų darnumo procesų ekspertais.

PROGRAMOS
PASIŪLYMAS NR. 1
Ryšio kūrimo sesija per 6 pojūčius (stacionarioje vietoje)

Kam skirta: žmonėms, kurie domisi saviugda, sąmoningumu, darnumo ir tvarumo temomis, ieškantiems įdomių būdų užmegzti ryšį su kitais žmonėmis, kuriuos taip pat domina emocinis bei gamtinis intelektas.

Rekomenduojama erdvė: laukas, gamta (visais metų laikais)

Trukmė: nuo 3 val. iki kelių dirbtuvių ciklo.

Grupės dydis: nuo 8 iki 80 dalyvių vienu metu.

Kaip? Pasitelkiant visus pojūčius ir žadinant prigimtinę intuiciją seanso metu neriama į žaismingas, bet kartu ir ramias praktikas, kurios padeda stiprinti (arba atstatyti) tarpusavio ryšius su šalia esančiais žmonėmis ir visa ekosistema.

Darnumo suvokimo pratimai per savo asmeninį pajautimą, aplinkos tyrinėjimą atliekami individualiai, porose, grupelėse, bendrame rate. Liečiama, uodžiama, ragaujama, klausomasi, stebima, bandoma atrakinti 6-ąjį intuicinį pojūtį, aktyvinama propriorecepcija.

Taip pat įtraukiami gamtos elementai, kvapai, botanika.

Šiuos žaidimus, eksperimentus, praktikas savo programose integruoja ir tarptautiniai retritai, festivaliai (pvz., Burning man; Biohacker Summit; WellBeing Lab ir kiti).

Kaina: nuo 450 eur

Ryšio kūrimo sesija per 6 pojūčius (stacionarioje vietoje)
METODAS NR. 1
Progreso pakopa

Formuojasi pagarbus ir atsakingas ryšys su savimi bei aplinka. Iš paties žmogaus vidinio suvokimo pradeda gimti atsakymai, kas yra darnumas, kam jo reikia, ką juo galima pasiekti, kaip jį kurti. Seansų praktikos padeda ne tik klausyti, bet ir išgirsti vieniems kitus. Pajausti ir pastebėti būsenas, dabar vykstančias aplinkoje, gamtoje, suteikia atsakymus, ką daryti su šia dabartimi. Darosi aišku, kaip ir kokius sprendimus priimti tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.

Ateina ramybė ir tvirtumas, aiškumas, pasitikėjimas savimi, bendruomeniškumo jausmas, žmonės įgauna drąsos imtis iniciatyvos, kalbėti ir išklausyti, būti savimi, pasitikėti kolegomis, veikti kartu, bendradarbiauti, padėti vieni kitiems.

Trukmė: 60-120 min.
Erdvė: lauke arba viduje
Dalyvių skaičius: 10-50
METODAS NR. 2
Dinaminė pakopa

Kam skirta: jau pažengusiems saviugdos, sąmoningumo, darnumo patirtinėse praktikose.

Esminis skirtumas nuo progreso pakopos yra tas, kad šiose sesijose naudojami į sąmoningumo gylį, energinę prasmę nukreipti metodai. Per judesį, balsą, prisilietimą, garso vibracijas, kvėpavimą aktyviai sąveikaujama su gamta, gamtos intelektu (gali tekti išsipurvinti, vaikščioti basomis ir pan.). Per visus 6 pojūčius tyrinėjama aplinka, per atidą analizuojamas aplink vykstančių procesų priežastingumas. Po kiekvieno pratimo vyksta gili refleksija.

Šiuos pratimus naudoja gyvos, jau regeneratyvumo keliu einančios pasaulinės organizacijos, jie integruojami  renginiuose, festivaliuose, kur nėra vartojami svaigalai.

Trukmė: 90-180 min.
Erdvė: lauke ar viduje
Dalyvių skaičius: 12-30
METODAS NR. 3
Gamtiniai patyrimai

1. Botanika, augalų pažinimas ir rolė ekosistemoje.
2. Dirvožemio regeneracija su biologu.
3. Miško maudynės; Kaip bendrauja medžiai.
4. Ugnies, maisto grandinės pažinimas. Komandinis pietų ar vakarienės ant laužo gaminimas. Dienos refleksijos sesija su ugnimi.
5. Vabzdžių ir bestuburių rolė ekosistemoje.

Trukmė: 90-180 min.
Erdvė: lauke
Dalyvių skaičius: nuo 15
PASIŪLYMAS NR. 2
Pojūčių žygis urbanizuotoje teritorijoje

Kam skirta: žmonėms, mėgstantiems saviugdos, sąmoningumo, darnumo, emocinio ir gamtinio intelekto užsiėmimus praktikuoti ne stacionarioje erdvėje, o nuolat judant – žygių metu.

Trukmė: nuo 3 val. iki nuolat vykstančių žygių.

Erdvė: laukas, gamta (galima ir miesto gamtoje), visais metų laikais, esant bet kokioms oro sąlygoms.

Grupės dydis: nuo 15 iki 50 dalyvių vienu metu.

Kaip? Šis žygis yra lėtas, sustabdant dėmesį, lėtai stebint aplinką. Atkarpose sustojant ir atliekant pratimus, žaidimus individualiai, porose, grupelėse, bendrame rate.

Kas iš to? Atsirakina 6-asis pojūtis, kad mes patys ir esame gamta. Įsitvirtina suvokimas, kad taip, kaip mes patys sąveikausime su aplinka, tą iš jos ir gausime. Pradedant nuo santykių su žmonėmis ir baigiant gamtos poveikiu mums patiems. Formuojasi stiprus oro, klimato, gamtos pajautimas, jos pokyčiai, sveikatos, kūno suvokimas, aplinkos poveikis mums patiems.

SVARBU: žmonės pradeda pastebėti, kaip skirtingais metų ciklais skiriasi aplinkos įtaka mūsų asmeninio gyvenimo procesams.

Kaina: nuo 450 eur

Pojūčių žygis urbanizuotoje teritorijoje
PASIŪLYMAS NR. 3
Suvokimo gilinimo ir refleksijos sesija

Kam skirta: konferencijoms, forumams, renginiams, suvažiavimams, sąskrydžiams, „darbostogoms“.

Trukmė: 1–2,5 val.

Grupės dydis: nuo 10 iki 120 dalyvių vienu metu.

Kaip? Per šią refleksijos sesiją atsirakina aiškumo „AHA!“ momentai apie tai, kaip galima konkrečiai panaudoti ir iškart pritaikyti per dieną girdėtą srautą informacijos. Paprastai tariant, padeda lengvai, paprastai ir neapkraunant proto „suvirškinti“ per dieną girdėtą įvairialypį turinį ir rasti aiškius atsakymus, kaip, grįžus į kasdienius darbus, imti ir taikyti tai, kad ir kitą dieną.

Šie net ir Alberto Einšteino, „LinkedIn“ generalinio direktoriaus Jeffo Weinerio, karalienės Elžbietos II, Steve’o Jobso naudoti refleksijos metodai padeda pasiekti ne tik pritaikomumo rezultatą, bet ir vidinę ramybę bei efekto ilgaamžiškumą.

Kas iš to? Tai, ką šioje sesijoje patirsite, galėsite pritaikyti bet kada, kada tik jums prireiks. Ypač kai reikia dirbti su nuolat besikeičiančiais įstatymais, technologijomis, teisiniais pakeitimais, mokslinėmis analizėmis, derybomis, bendrauti su nuolat replikuojančiais bendruomenės nariais, spręsti sudėtingus klausimus ir ginčytinas problemas.

Įdomus faktas: ši refleksija iš dalyvių jau yra gavusi pravardę „Smegenų SPA“ po gausybės gautos naujos informacijos per dieną.

Kaina: nuo 500 eur

Suvokimo gilinimo ir refleksijos sesija
PASIŪLYMAS NR. 4
Įrankių „Pamatyk, pajausk, keisk“ 5-iomis darnumo temomis patirtinis įsisavinimas

Kam skirta: išorinės komunikacijos ir visuomenės informavimo ekspertams, edukatoriams, tvarumo vadovams, žmogiškųjų išteklių specialistams, moderatoriams, fasilitatoriams, integruotos komunikacijos specialistams, ieškantiems žaismingo formato įrankių.

Trukmė: nuo 3 val. iki kelių dienų. Tikslas – ne tik išgirsti, patirti, bet ir dirbtuvių metu dalyviams praktiškai pabandyti patiems vesti pasirinktus žaidimus, žaismingus įrankius temų suvokimui per įtrauktį.

Grupės dydis: nuo 10 iki 45 dalyvių vienu metu.

Kaip? Praktiškai išbandomi žaidimai ir pagalbiniai įrankiai, kaip apie darnumą žmonėms papasakoti paprastai, žaismingai ir lengvu formatu, pasitelkiant įvairius žaidimus, eksperimentus, pratimus. Dirbtuvėms pasirenkama viena ar kelios darnumo temos:

Tvarus gyvenimo būdas ir 6R taisyklė

Žiedinė ekonomika

Darnus žemės ūkis ir dirvožemis

Žalioji energetika

Klimato krizė

Kas iš to? Praktikos, žaidimai, eksperimentai yra plačiai naudojami tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Tai paprasti ir lengvi metodai, kurie padeda apie sudėtingas temas kalbėti įtraukiančiu ir sudominančiu būdu. Be to, žaidimai nenuvargina taip, kaip teoriniai informacijos pristatymai. Tinka įvairaus amžiaus bei statuso žmonėms.

Žaismingo komandinio darbo metu dalyviai bendrai sukurs galimus būdus, kaip šiuos žaidimus integruoti į savo darbinę aplinką.

Kaina: nuo 550 eur

Įrankių „Pamatyk, pajausk, keisk“ 5-iomis darnumo temomis patirtinis įsisavinimas
SVARBI INFORMACIJA
Galutinė kaina skaičiuojama pagal individualų poreikį.
Esminiai veiksniai:

1. Dalyvių skaičius
2. Užsiėmimų kiekis
3. Pasiruošimo laikas iki dirbtuvių
4. Kiti individualūs atvejai ar specialieji poreikiai

Į kainą įskaičiuojama:
  1. Programos turinys ir jos užsiėmimų fasilitavimas
  2. Užsiėmimų dizaino (struktūros) kūrimas, kuris derinamas kartu su užsakovu.
Ko reikia papildomai?
  1. Bendradarbiavimo  su mokslininkais, gamtininkais, aplinkosaugininkais, inžinieriais ir kt.?
  2. Ne tik programos turinio, bet ir koordinavimo?
Apimtis:

1. Vienas praktinis užsiėmimas „pasimatuoti“
2. Pilnos dienos programa
3. Reguliarūs programos ciklai

Sandra
KONTAKTAI

Sveiki, esu Sandra
ir mielai atsakysiu į
jūsų visus klausimus