Jaunimas veikia
15-os Nojus: dažniausia verslų problema – reklaminiuose video tik jie patys supranta, ką sako

9-toje klasėje besimokantis Nojus Bakanas nemato prasmės dabartinėje švietimo sistemoje. Į mokyklą eina “iš reikalo”, tačiau už jos ribų daro didelius darbus: su bendraamžiais jau atidarinėja reklamos agentūrą. Įmonėms kurs vaizdo klipus, kurie padės suprasti kaip auga jų veikla. 

Nojus Bakanas

Įprastinė mokymosi sistema – Nojui nepriimtina

Vaikinas, sako, kad viena iš labiausiai mėgiamų pamokų yra anglų kalba. “Bet, galbūt, ne dėl pačio dalyko, o dėl mokytojos. Visos kitos pamokos nelabai patinka, nes tai, ką moko mokykloje – man neaktualu. Manau, kad tos žinios ateityje man nepadės, jos net ir dabar man nepadeda. Nelabai mėgstu mokyklose taikomų sistemų, bet anglų mokytoja tuo ir išsiskiria. Ji klausia mūsų nuomonės, ji duoda užduotis, kurioms reikia šiuolaikinių technologijų, ji daro šiek tiek kitokios sistemos pamokas, kas man ir patinka.”

pexels nuotr.

Šalia mokslų ir pokštai – Nojus persikūnyjo į Justin Bieber

“Mokykloje juokingi dalykai dažniausiai būna eilinės nesąmonės, padedančios pamiršti, kiek daug šiandien namų darbų teks padaryti. Galbūt vienas iš įsimintiniausių, juokingiausių dalykų buvo pradinėje klasėje, per Kaziuko mugę. Mūsų klasė tapo šokių klubas, kuriame, kaip bebūtų keista buvo įleidžiami vaikai. Nežinau kodėl, bet aš tapau Justin Bieber, kuris su savo dviem šokėjais iš šonų pravedėme programą. O ant projektoriaus matėsi besikeičiantys vaizdo klipai. Buvo tikras vakarėlis! O mes buvome tik trys maži pradinukai tarp visų vyresniųjų!”

Su keliais paaugliais jau atidarinėja reklamos agentūrą.

“Lankau MiniBoss verslo mokyklą, sporto treniruotes pas asmeninį trenerį bei grafikos/video/foto pamokas. Turiu daug hobių, juos apibendrinus galiu pasakyti, kad kiekviename galima rasti tiek kūrybos, tiek verslumo. Tačiau labiausiai patinka filmuoti, maketuoti ir montuoti. Šie hobiai man leidžia atsiskleisti kūryboje. Jie man patinka, nes įgyvendinimui reikia šiuolaikinių technologijų.

Susidomėjimas filmuoti prasidėjo prieš kokius 5 ar 7 metus, kai filmuodavau kompiuterinius žaidimus. Kiti vaikai žaisdavo ir jiems būdavo gerai, bet aš norėdavau filmuoti, kaip žaidžiu ir tai kelti į internetą. Tiems video reikėjo šiek tiek redagavimo: iškirpti kokią vietą, įdėti muziką ar kažką panašaus. Nuo tada ir pradėjau montuoti vaizdo įrašus. Kiekvienu savo video vis atrasdavau kažką naujo, vis tobulėdavau su vaizdo montavimu. 

Kai mano tėtis pastebėjo šią mano aistrą, pasakė, kad ateityje iš to galėsiu užsidirbti. Aišku, tuo metu mano motyvacija buvo ne pinigai. Tai buvo tiesiog mano aistra. Galiausiai pradėjau montuoti bei filmuot visokias išvykas su tėvais, kur ir gavau daugiausiai patirties. Dabar atidarinėju su keliais bendraamžiais reklamos agentūrą – „Mitamino“, kurioje padėsime verslams matyti progresuojančius rezultatus su mūsų padarytais filmukais.”

Nojus – per vidurį su kamera | meiluciaifoto.lt nuotr

Kurs vaizdo įrašus įmonėms, kad suprastų net ir vaikas

“Būdami paaugliai, mes turime žymiai daugiau laisvo laiko negu suaugusieji, todėl „Mitamino“ video sukūrimas bus žymiai greitesnis. Taip pat būdami paaugliai, mes puikiai žinome šią auditoriją, galime su ja lengvai dirbti. Turėdami tokį pranašumą, pradėsime daryti interviu. Juos ves mažas vaikas, užduodamas klausimus apie įmonę taip, kad visi jaunosios auditorijos žiūrovai puikiai suprastų apie tą verslą, kuo ta įmonė užsiima, ką daro ir t.t.

Nes susiduriama su problema, kad įmonės ne visada moka iki galo paaiškinti mažam vaikui, ką veikia ir daro jų verslas. Iš to atsiranda dar didesnė komunikacijos problema, ypač jeigu įmonės auditorija yra vaikai ar paaugliai.”

Patarimai bendraamžiams, ką naudingo nuveikti karantino metu.

  • Nepriprasti prie komforto zonos
  • Skirti daugiau laiko savęs tobulinimui
  • Skirti daugiau laiko savo šeimai
  • Skirti daugiau laiko savo hobiui
  • Susitaikykiti su žmonėmis, kuriais esate susipykę

Mėgstamiausios tėvų frazės:

Tai tikrai nori Hesburger‘į sustot valgyt?

Kokią tau picą paimt?

Turėtų būti gerai (apie darbą, kurio nemėgstu daryti)

Gerai, gali neiti į mokyklą

Nemėgstamiausios tėvų frazės:

Aš neklausiu, aš tau liepiu

Kodėl niekada nepasidarai pats? Sakai, kad skanu, bet niekad nepasidarai, produktų, visko yra šaldytuve…

Už ką šiandien 2 (pažymį) gavai?

Nojau, man skambino mokytoja/auklėtoja…

pixabay nuotr.

Palinkėjimas visiems žmonėms. 

„Linkiu nevaržyti savo vaizduotės ir kūrybos.”

 

Norėtumėte papasakoti savo istoriją? Rašykite el. paštu info@9zuikiai.lt

“9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą. 

Jeigu norėtum prisidėti prie zuikių turinio kūrimo, tau įdomu straipsnių rašymas – mes labai džiaugtumėmės, būdami tavo mentoriais. Pasidalinsime patirtimi: kaip ieškoti istorijų, jas aprašyti, kaip organizuoti interviu ir iš jo parašyti įdomų straipsnį. Žinoma, tavo kūriniais pasidalinsime ir šiame puslapyje.

Milžiniškas AČIŪ, kad skaitote. Jeigu manote, kad “9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .”

– Sandra G., “9 zuikiai” įkūrėja | kūrybininkė | žurnalistė