Verslas
Pajausk miestą kitaip: pamilti miestą dėl ryšio su jo gamtą?

„Sugrįžti į miestą dėl gamtos?! Juk jos reikia ieškoti už jo ribų“. – taip reaguoja žmonės išgirdę apie mūsų, „9 zuikiai“, naują paslaugą, kurios metu miesto gyventojai ir jo svečiai kviečiami per savo pojūčius pažinti gamtos materijas mieste. Fasilituojame pojūčių žygius ir ryšio kūrimo seansus urbanizuotose teritorijose. Jų metu įveikliname visus 6-is pojūčius. Padedame pastebėti ir pajausti, kokios egzistuoja unikalios gamtinės oazės kiekviename mieste, net jeigu iš pirmo žvilgsnio jos atrodo ir nepastebimos. 

Yra ekskursijos miestuose su gidais iš istorinės ar architektūrinės pusės, yra ekspedicijos mieste su gamtininkais iš mokslinės pusės. O jeigu PAJAUTUS MIESTĄ KITAIP? Pajautus ir įsimenant ryšį su jame esančia gamta? Ar įmanoma miestą atsiminti ne tik pagal architektūrą, muziejus, bažnyčias ar žymius žmones, bet ir tyrinėjant jo gamtą per savo sensoriką, jutimus? Tą mes jau išbandėme ir galime pasakyti, kad veikia žodžiais sunkiai nusakomu efektu!

„9 zuikiai“ Pojūčių žygis Kaune | G. Jovaiša nuotr.

Jau kuris laikas sudarinėjame maršrutus ir fasilituojame pojūčių žygius, ryšio kūrimo seansus per 6-is pojūčius: užuosti, pajausti, girdėti, lytėti, uostyti, ragauti įvairiose vietovėse. Žmonės susidomėję renkasi ir noriai įsilieja į tokias patirtis. O pats procesas būna įtraukiantis, malonus, stiprinantis ryšius vieniems su kitais, su aplinka. Vyksta unikalūs patyrimai, patirtys.
Įsivaizduojate miesto gyventojus ir jo svečius, užsienio turistus menančius miestą iš gamtinės pusės?
Och, o tame mieste kokia upė!
O kokie žolynai ir žiedų kvapai!
O kokie medžiai ir paukščių čiulbesiai pačiame miesto viduryje! 
Ech, o kaip ten norėčiau grįžti vėl ir vėl!
Tam, kad žmonės susidarytų tokį įspūdį, nereikia brangių urbanistinės gamtos įgyvendinimo projektų ar preciziškai išpuoselėtų parkų su retų rūšių augalais, egzotiniais gyvūnais ar nematytais paukščiais. Pasitelkus žmonių sensorinius gebėjimus atrakiname jų prigimtines galias pamatyti detales net ir mažiausiuose plotuose. Įsiminti, pajausti, ragauti, paliesti, užuosti, išgirsti kokia teka upė, kokios auga gėlės, medžiai ar kokie gyvena paukščiai. Užsiėmimų metu atliekami smagūs, įtraukiantys žaidimai, pratimai. Dalyviai veikia po vieną, porose, grupelės, bendrame rate. Po kiekvieno pratimo ar juslinio žaidimo giliai reflektuojame.

„9 zuikiai“ Ryšio kūrimo seansas Kaune | V. Paplauskas nuotr.

„20-imt metų gyvenu šiame mieste ir tik dabar pastebėjau, kokios nuostabios čia upės pakrantės!“

Žmonės susidomėję renkasi ir noriai įsitraukia į tokias patirtis. O pats procesas būna įtraukiantis, malonus, stiprinantis ryšius vieniems su kitais, su aplinka. Vyksta unikalūs patyrimai, patirtys. Įdomiausia yra tai, kad šių pojūčių žygių ir seansų metu žmonės pagaliau niekur neskuba, leidžia sau atsipalaiduoti ir pastebi tokius dalykus, kurie ilgą laiką buvo tiesiai po jų nosimis, tačiau niekada į tai neatkreipė dėmesio.

„9 zuikiai“ Pojūčių žygis Kaune | G. Jovaiša nuotr.

Pavyzdžiui gegužės mėnesį Kaune fasilitavome 10 km Pojūčių žygį Nemuno pakrante. Kai kurie dalyviai negalėjo atsistebėti, koks dinamiškas ir kintantis yra kraštovaizdis vidury Kauno miesto.
Pamatyti, pajausti miesto unikalumą per neįtikėtinus pojūčius, per gyvybės užuomazgas galima net ir betono apsuptyje.

„9 zuikiai“ Ryšio kūrimo seansas per 6-is pojūčius Vilniaus senamiestyje

Tokius pojūčių žygius galime fasilituoti kiekviename mieste, urbanizuotoje teritorijoje. Net jeigu gamtos oazių ir nėra daug, arba jos vos pastebimos — mes atrasime ir pojūčių žygyje dalyviams parodysime unikaliu pajautimo kampu.
Maršrutus sudarome ir fasilituojame lietuvių ir anglų kalbomis, 8-35 žm. grupėms vienu metu.
Užsisakyti gali bendruomenės, turizmo ir kultūros centrai, renginių organizatoriais, viešbučiais, verslai, organizacijos, įstaigos ir kt., kurie mato gamtos vertę mieste.
PAJAUSK MIESTĄ KITAIP

Dėl pojūčių žygių ir ryšio kūrimo seansų per 6-is pojūčius urbanizuotose teritorijose susisiekti galite el. paštu info@9zuikiai.lt