Verslas
Kur rasti visą informaciją apie tvarumą: startuoja naujovė verslams
Įmonių skambučiai ir laiškai dėl konsultacijų, krūvos klausimų kaip veikti tvariai, užsienio partnerių spaudimas Lietuvos verslas  –  tai tik kelios iš daugelio priežasčių, kodėl šiame straipsnyje minimos Ieva ir Austė su kitais specialistais įkūrė pirmąją tvarumo akademiją Lietuvoje. Moterys susipažino Londone, tvarumo konferencijoje. Austė tada dirbo energetikos srityje, o Ieva užsienyje padėjo įsitvirtinti tvariems startuoliams. Merginos padariusios apklausą Lietuvos įmonėse ir apžvelgusios visas galimybes – mūsų šalyje rado dvi galimybes ieškantiems žinių pagalbos:
1. Važiuoti studijuoti į užsienį
2. Dalyvauti pavieniuose renginiuose.
„Pala, tai kaip norinčioms įmonėms imtis tvarumo, jeigu tik tiek pagalbos iš šono?“ – iškėlė retorinį klausimą Austė ir Ieva. Tad ilgai nesvarsčiusios, moterys ėmėsi veiksmo ir atsirado Sustain Academy. Moterys papasakojo, kas gali patekti į akademiją ir kaip ji buvo sukurta.

Sustain Academy įkūrėjos Austė (kairėje) ir Ieva (dešinėje)

Pirmasis kursas startuoja lapkričio 12 d. Jame jau yra susibūrusi beveik pilna dalyvių grupė: verslininkai, įmonių ir verslų savininkai, tvarumo vystymo įmonėse vadovai, komunikacijos specialistai bei už tvarumo temą savo darbovietėje atsakingus profesionalai.  „Sustain Academy” tvarumo akademija įkurta siekiant suteikti profesionalams visapusiškų, aktualių, praktinių žinių apie tvarumą ir padėti įtvirtinti jas savo organizacijose.

Susitiko tarp Jungtinės Karalystės, JAV ir Lietuvos


„Abi nemažai laiko praleidome Londone, ten pradėjome rimtai domėtis tvarumo temomis verslo aplinkoje. Aš dirbau su technologijų ir energetikos renginiais visame pasaulyje, kur didelis dėmesys buvo skiriamas būtent atsinaujinančiai energetikai. Vėliau buvau atsakinga už rinkodarą ir komunikaciją viename pirmųjų produktų be plastiko startuolių Londone.  Ieva ne vienerius metus dirbo su tvarių startuolių įvedimu į Jungtinės Karalystės rinką.

Ieva K. | asmeninio archyvo nuotr.

Tiek aš, tiek Ieva, eidavome į įvairius su tvarumu susijusius renginius ir vienas jų buvo lemtingas – pagaliau susitikome!“  – atvirauja Austė

Austė priduria, kad kai išvyko į Ameriką, jos kurį laiką nesimatė.

Austė Amerikoje | asmeninio archyvo nuotr.

O kai moteris grįžo gyventi į Lietuvą, įsidarbino saulės energetikos srityje. „Prasidėjus karantinui,  grįžau į Lietuvą ilgesnių atostogų ir nusprendžiau čia likti. Susiskambinome su Auste ir po kelių savaičių jau kūrėme pirmuosius planus tvarumo akademijai. Akademija gimė iš verslų ir profesionalų poreikio dalintis gerosiomis praktikomis ir mūsų noro Lietuvoje kurti sisteminį pokytį. Tvarumas daugelyje skandinavijos ir vakarų valstybių jau yra pamatinė strategijų dalis, Lietuvoje mums dar trūksta žinių.“ – pasakoja Ieva K.

Skatins holistinį požiūrį į tvarumą organizacijose

Moterys teikia, kad Lietuvoje tvarumas vis įvardžiuojamas kaip filantropijos forma ar aplinkosauga. Tačiau jų teigimu tai – kompleksinis terminas, apimantis ne tik aplinkosauginį, bet ir socialinį bei ekonominį aspektus. Tvarumas reikalauja ilgalaikio mąstymo ir globalių tendencijų suvokimo. Svarbu suvienodinti supratimą, kad atsakingas verslas ir verslas, kuris prisideda prie atsakingų iniciatyvų, nebūtinai yra tas pats.

„9 zuikiai“ iliustracija

„Atsakingu verslą galime laikyti tuomet, kai bendrovė nuolat ir atsakingai veikia socialinėje, ekonominėje ir aplinkosauginėje plotmėje, tačiau tvarumas yra vienas didžiausių dabarties iššūkių. Lietuva turi puikias galimybes tapti tvarumo lydere regione, Europoje ar net pasaulyje, tik šiandien daugeliui įmonių trūksta kompleksinių žinių ir platformos jomis dalintis. Mūsų kuriama akademija užpildys šią nišą“ – komentuoja „Sustain Academy“ bendraįkūrėja, tvarių startuolių pardavimų strategė Ieva Kazakevičiūtė.

Svarbi ir mentorystės dalis

Akademija siekia padėti ir asistuoti Lietuvos organizacijoms bei verslams einant link Jungtinių Tautų iškeltų 30- ies tvarumo vystymo tikslų. O juos Europa yra užsibrėžusi įgyvendinti iki 2030 metų.

Užsienio partnerių įtaka ir tvarios partnerystės reikalavimai Lietuvos verslams yra viena iš priežasčių, kodėl „Sustain Academy“ programoje yra platus tvarumo paskaitų spektras: nuo inžinerinių sprendimų iki komunikacijos strategijų.
Anot ‘’Sustain Academy’’ bendraįkūrėjos Austės Valikonytės: „norėdamos išgyventi ir klestėti įmonės jau dabar turėtų suskubti kurti ir įgyvendinti ilgalaikes ir pamatuojamas tvarumo strategijas.

Jos leistų pasinaudoti galimybėmis ir formuoti popandeminius ateities scenarijus. Jos taip pat padėtų siekti aplinkos, socialinių ir ekonominių pokyčių balanso savo veikloje. Tokiu būdu didinama verslo vertė bei pritraukiami šalies bei užsienio partneriai. “

pexels nuotr.

Dalyviai išmoks gerųjų praktikų, kurios veikia ir pritraukia partnerius 

„Sustain Academy“ komandoje – ilgametę patirtį savo srityse turintys nepriklausomi ekspertai, akademikai, verslo atstovai, kurie dalinsis įgūdžiais ir gerosiomis praktikomis.

„Subūrėme tikrai labai gerai savo sritį išmanančius profesionalus. Tvarumo žinios reikalingos ne tik vadovams ar tvarumo specialistams, bet ir žmogiškųjų išteklių, rinkodaros bei komunikacijos profesionalams. Ant pastarųjų pečių gula su tvarumo tema susiję darbai, tačiau stokojama gylio ir brandos temos išpildyme. Akademija ir jos komanda padės stiprinti savo atsakomybių vertės suvokimą verslo bendruomenėje“ – sako I. Kazakevičiūtė

Projekto partneriais tapo tokios organizacijos kaip „Katalista Ventures, Lietuvos Marketingo Asociacija, Lietuvos atsakingo verslo asociacija. Iniciatyvą palaiko ir aktyviai konsultuoja organizacijos pokyčio ekspertė Rima Vanagė, prof. Dr. Maik Huettinger, Aistė Brackley ir kiti.

Renginys organizuojamas laikantis visų saugumo reikalavimų, tad dalyvių skaičius ribojamas (iki 20), o dalyviai prašomi laikytis bendros numatytos tvarkos bei etiketo dėl visų saugumo.

Daugiau informacijos apie programą: www.sustainacademy.lt

„9 zuikiai“ – idėjos, žinios ir komunikacijos pagalba tvariam verslui ir veikloms bei tuo besidomintiems jauniams nuo 13 m. Tekstai, straipsniai, video kūrimas, viešųjų ryšių projektai.

O prisidėti prie „9 zuikiai“ turinio kūrimo galite per patreon.com/9zuikiai