Šešiolikmetis gyvena Carboneras, Almerijos provincijoje (Ispanija). Tai žvejybinis- turistinis miestelis ant Viduržemio jūros kranto. Čia jis ir gimė. Kaip jis pats sako: tai yra jo šalis, jo namai. „Tačiau man patinka Lietuva, iš čia yra mano mama. O į Lietuvą važiuojame kiekvienais metais.“
Per karantiną pradėjo vaikščioti stogais
„Dėl itin griežto karantino, šiandien jau daugiau nei mėnuo, esame raudonojoje visiško karantino zonoje. Iš pradžių tikrai buvo labai pikta. Bet paskui supratau, kad tai vienintelis būdas saugotis ir apsaugoti kitus. Iki karantino gyvenau itin aktyviai, daug sportavau. Per vieną dieną viską reikėjo staiga perjungti kitaip – į visišką nejudėjimą. Buvo tikrai sunku. Ir fiziškai, ir emociškai.
Bet radome sprendimų. Su tėčiu mano kambarį pavertėme sporto sale. Čia turime įvairių storių štangų, fitneso gumų ir kito inventoriaus.
Taip pat su tėčiu bėgiojame ant stogo. Žinot, kažkadaise jis net neleido ten lipti, o dabar pats kartu bėgioja ant stogais.“ – juokiasi Martynas.
„Karantino metu ėmiau daugiau bendrauti su pusbroliais, močiute Lietuvoje. Dažnai susikambiname per Skype.“
Šešiolikos metų paauglys dabar itin aktyviai sportuoja namuose, kad nenusilptų ir po karantino pilna koja vėl galėtų grįžti prie jam taip mėgstamų veiklų. Vaikinas sutiko pasidalinti, ką veikė iki karantino gyvendamas Ispanijos pakrantėje.
Viskas prasidėjo nuo regbio
Paauglys pasakoja, kad niekada nesidomėjo regbiu, kol į šiuos užsiėmimus neužsirašė jo sesuo. Pamatė, patiko – prisijungė ir Martynas.
„Metus laiko lankiau suaugusiųjų treniruotes. Nes, tiesiog, nesusirinko paauglių grupė. Esu aukštas, tad su dideliu džiaugsmu priėmė į suaugusiųjų komandą.
Regbis yra komandinis sportas, reikalaujantis daug ištvermės. Treniruotės vyko (iki karantino) 2 kartus savaitėje, po 1,5 val. Žinote, po treniruočių jausdavomės kaip po karo: purvini ir pavargę.“ – juokauja vaikinas.
Visos pramogos – pajūryje, pamiršta net telefoną
„Su draugais vasarą užsiimame bodyboard (slydimas ant gulimosios banglentės – aut past.). Tai vandens sportas, panašus į slydimą vandens paviršiumi su banglente. Tačiau skirtumas tas, kad ant banglenčių reikia slysti atsistojus. O bodyboard lenta yra mažesnė ir slysti reikia atsigulus. Taip galima padaryti daug įvairių triukų ir suktukų.
Bodyboard pavyzdys:
Kadangi gyvename prie jūros – tai visas mūsų gyvenimas su draugais sukasi aplink ją. Prisigalvojame įvairiausių veiklų. Viena iš tokių – triukai su švartavimosi bojomis (jachtų inkaravimosi plūdurai). Kai kurie iš draugų turi tokius jachtų plūdurus. Jie padeda laiveliams plūduriuoti vandens paviršiuje, kai yra išmestas inkaras.
Tie plūdurai yra tokie nemaži, žinoma priklauso nuo laivo dydžio. Tai, va. Mes pliaže iškasame didelę duobę ir į ją įstatome plūdurą. Užkasame iki pusės. Taip, kad nejudėtų. Ir ant jo darome visokiausius akrobatinius triukus: užšokant ir nušokant nuo jo. Susirenka nemažai draugų. Būna tikrai smagu, filmuojame filmukus, gerai leidžiame laiką.“
Vaikinas, primena, kad gyvenant prie jūros, Ispanijos paplūdimyje – tiesiog neįmanoma gyventi be šokinėjimo nuo uolų.
„Mums tai yra normalus užsiėmimas. Kasdienybė. Žinoma šokame į vandenį, o ne į uolas. Čia yra tokių paplūdimių, kur nušokus nuo uolos, galima pro povandeninius akmenis išplaukti į kitą pusę. Be abejo, reikia žinoti, kur galima šokti. Ir tikrai bus nepavojinga. Turime kelias savo vieteles.
Jeigu kas norėtų pabandyti – tai tikrai verta. Toks labai geras jausmas, suteikiantis laisvės, džiaugsmo pojūtį. Tik pirmuosius kartus patariu daryti su žmonėmis, kurie pažįsta vietas, nėra tame naujokai ir žino kaip tai saugiai daryti.“ – apie saugumą primena Martynas.
Dar vienas judrus ir sportinis paauglio užsiėmimas – parkuras. Jis tuo užsiima jau keletą metų.
„Šokinėjame per tvoreles, šalia jūros, apleistuose pastatuose. Anksčiau per namų stogus. (čia kai pasakojau, kad tėtis neleisdavo….).
Mūsų miestelyje visi namai yra 3-jų aukštų, o namai yra sujungti tarpusavyje. Tačiau ir tai neįtikino mano tėvų, kad visgi galiu tuo užsiimti. Kai jie sužinojo apie tai – uždraudė toliau šokinėti.“ – guodžiasi vaikinas.
Asmenybės augimui
Paauglys atvirauja, kad visos šios veiklos jam duoda pasitikėjimo savimi, lavina jo ištvermę, palaiko gerą fizinę būseną, moko disciplinos, susikaupimo ir komandiškumo.
„Kitas sporto pliusas – jis man padeda valdyti emocijas, siekti užsibrėžtų tikslų. Na, pavyzdžiui, visur važiuoju su riedlente: į treniruotes, į papildomas pamokas, į parduotuvę. Kai skrendame į Lietuvą – taip pat pasiimu riedlentę. Ir niekas manęs nesustabdys.“ – su šypsena pasakoja Martynas
Palinkėjimas paaugliams
„Savo likimo draugams norėčiau palinkėti, kad nenusimintų. Karantinas anksčiau ar vėliau baigsis ir grįš į savo vietas. Juk vėl galėsime laisvai judėti, mokytis, visur važinėti riedlente, sportuoti, susitikti su žmonėmis. O kol kas turime daryti tai, ko iš mūsų prašoma – pasilikti namuose.“
Norėtumėte papasakoti savo istoriją? Rašykite el. paštu info@9zuikiai.lt
„9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą.
Jeigu norėtum prisidėti prie zuikių turinio kūrimo, tau įdomu straipsnių rašymas – mes labai džiaugtumėmės, būdami tavo mentoriais. Pasidalinsime patirtimi: kaip ieškoti istorijų, jas aprašyti, kaip organizuoti interviu ir iš jo parašyti įdomų straipsnį. Žinoma, tavo kūriniais pasidalinsime ir šiame puslapyje.
Milžiniškas AČIŪ, kad skaitote. Jeigu manote, kad “9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .“
– Sandra G., „9 zuikiai“ įkūrėja | kūrybininkė | žurnalistė