Jaunimas veikia
Cosplay, Anime, komiksai – paauglės kasdienybė. Išdavė, kodėl?

Kiekvienas žmogus yra apdovanotas talentu. Tam, kad skrynia atsidarytų – reikia suprasti, palaikyti ir atrakinti spyną. Straipsnyje 15 – kos Kamilė pasakoja apie savo hobius, kurie dabar ypač išpopuliarėję tarp paauglių visame pasaulyje: „esu išprotėjusi komiksų ir anime fanė, taip pat cosplay’erė.“ Kuo gyvena šie jauni žmonės – jūs tuoj pat suprasite.

Kamilė Vilniūtė

15-kos metų devintokė Kamilė sako, kad nemėgsta matematikos ir chemijos. Bet tik todėl, kad kaip ji sako: „Esu meniškos sielos, tad tikslieji mokslai man ne prie širdies. Tačiau tai juk yra ne vieninteliai dalykai pasaulyje. Yra pamokos bei užsiėmimai, kurie man be galo įdomūs, teikia didelį džiaugsmą. Jeigu kalbant apie pamokas, tai man patinka dailė, biologija, technologijos ir geografija.

Anksčiau lankiau pianino pamokas, šokius, animaciją ir baseiną, bet vis pradėjo trūkti laiko. Todėl dabar lankau, tik anglų kalbos kursus, kurie ateityje tikrai pravers. Planuoju studijuoti užsienyje. “- sako Kamilė Vilniutė

Piešia iš pajautimo

Paklausus merginos, kokia technika piešia, ji atsakė, kad vienos tokios neturi. Jai labiau patinka improvizuoti.

Kamilės piešinys

„Piešti išmokau savarankiškai. Kiekvieną dieną praktikuodavausi, kad išlavinčiau savo ranką. Tai darau iki šiol. O piešimo įkvėpimas, kaip ir nuotaika – tai jis būna, tai nebūna. Domiuosi kitomis kultūromis, tai įkvėpimai kyla ir iš jų, arba tiesiog paklausiu draugų. Gal jie kokių minčių ar idėjų turi. Paskui viskas tiesiog savaime persikelia į piešinį. 

Piešimas man padeda labiau save suprasti ir išreikšti jausmus. Lengviau susikoncentruoju ir atsipalaiduoju.

Kamilės piešinys

Susidomėjo filmų ir komiksų herojų poelgiais

„Tiesą sakant, niekad nesitikėjau, kad tapsiu pamišusi dėl šios veiklos. Viskas prasidėjo, kai tiesiog laisvalaikiu pradėjau žiūrėti filmus apie visokius herojus. Man labai patiko jų visos istorijos, žygdarbiai, kodėl buvo vienokie ar kitokie poelgiai. Patiko analizuoti. Tada pradėjau skaityti komiksus, kad sužinočiau daugiau apie veikėjų galias ir jų nuotykius.

Skaitant įvairiausius komiksus pasitaikė ir anime stilius. Jis patiko, nes yra toks netradicinis. Nors veikėjai piešti 2D vaizdu, bet man vis tiek jie labai įdomūs: kaip animuoti, kaip nupiešti ir kaip suderintos spalvos. Tokia viską jungianti visuma. Domiuosi ir analizuoju.

Kamilės piešinys

Cosplay – tai persirengimas kokiu nors personažu iš filmo, žaidimų, komiksų 

Mergina pasakoja, kad pasaulyje nuolat vyksta įvairūs renginiai žmonėms, kurie domisi herojais, komiksais ir jų istorijomis. Tuose renginiuose vyksta užsiėmimai, pastatyti pojūčiais ir veiklomis įtraukiantys stendai. Taip pat ir šou, kurio metu dalyviai ant scenos pasirodo su savo kurtais herojų kostiumais

„Daug kartų mačiau, kaip žmonės apsirengia savo mėgstamais veikėjais. Po kelių tokių kartų, nusprendžiau, kad ir aš norėčiau pabandyti. Bet pirmiausiai teko mamai aiškinti kas tai yra.“ – juokiasi mergina.

Kamilės kurtas herojės Eri įvaizdis

„Mano pirmasis kostiumas buvo Skrybėliaus iš „Alisa stebuklų šalyje. Pasigaminau ir nuvažiavau į specialų renginį, skirtą tokiems pramuštgalviams kaip aš. Labai jaudinausi, dėl kitų žmonių nuomonės, pažiūrėjau kelis pasirodymus, bet tą kartą ant scenos užliptį nedrįsau. Tačiau nesustojau,  įgavau drąsos ir įkvėpimo kitiems metams.

Kamilė V. su savo kurtu kostiumu

Sugrįžau ten ir vėl. Nugalėti nepavyko, bet aš nepasidaviau. 2019 metais pasirodžiau vėl ant scenos su savo mėgstamiausiu anime veikėju Bakugo Katsuki. Atėjo akimirka, kurios niekados nesitikėjau… Laimėjau 1-ąją vietą ir kelionę į renginį Rygoje!

Kamilės kurtas kostiumas Bakugo Katsuki, su kuriuo laimėjo pirmąją vietą

Nepatikėsite, bet Cosplay dėka susiradau daug bendraminčių ir draugų. Tuo labai džiaugiuosi. Tiesiog labai gerai jaučiuosi tarp tokių žmonių. Mes turime apie ką pakalbėti, vieni kitus suprantame, pasidaliname idėjomis, kaip viską kūrėme, kaip bijojome, kaip nepasidavėme. Man tai padeda nepasiduoti ir kurti dar daugiau.

Manau, kad dalyvavimas tokiuose renginiuose, padeda atsiskleisti, lavina kūrybiškumą, taip pat padeda kovoti su baimėmis, nes žinai, kad tu toks esi ne vienas.“

Kamilės patarimai, ką nuveikti karantino metu:

1) Atraskite savo naujus sugebėjimus. 

2) Bent vieną dieną pagaminkite kažką skanaus, sau ir savo šeimai. 

3) Leiskite daugiau laiko su šeima. 

4) Nebimbinėkite visą karantiną and lovos, praleiskite jį aktyviai

5) Nors ir kaip nesinorėtų, paskaitykite, bent vieną knygą.

Mėgstamiausios tėvų frazės:

– kai nori, tai gali.

– viskas bus gerai.

– tu gali.

– vistiek aš labiau tave myliu.

– negaliu patikėti, kad tu čia nupiešei.

Nemėgstamiausios tėvų frazės:

– išplauk indus

– nevaikščiok basomis.

– padaryk paprastesnį veidą.

– susitvarkyk kambarį.

– ateis laikas sužinosi.

Palinkėjimas žmonėms

Norėčiau visiems palinkėti, kad ir kas bebūtų, nepasiduodi ir visada siekti savo tikslo.

 

Norėtumėte papasakoti savo istoriją? Rašykite el. paštu info@9zuikiai.lt

„9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą. 

Jeigu norėtumėte prisidėti prie zuikių turinio kūrimo, įdomu straipsnių rašymas, video ir  turinio kūrimas – parašykite mums el. paštu info@9zuikiai.lt 

Milžiniškas AČIŪ, kad skaitote. Jeigu manote, kad “9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs labai mums padėsite, paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .“

– Sandra G., „9 zuikiai“ įkūrėja | kūrybininkė | žurnalistė