Verslas
Kaip per karantiną adaptuoju savo veiklą ir į tai įtraukiu kitus

Noriu  pasidalinti tuo, ką pavyko adaptuoti ir perkonstruoti per karantino savaites savo veikloje. Toliau skaitykite, jeigu jus domina „kodai”: straipsniai, veiklos viešinimas žiniasklaidoje, tekstai, video reklamos, savęs filmavimas, tekstai socialiniams tinklams.

Priežastys, kodėl tai darau (labai svarbu)

Jeigu atvirai: vis dar stebiu bei nesuprantu kaip ir ką čia reikia daryti. Man yra du keliai:

  1. Viešai pasakoti, kad dabar padaugėjo veiklos, nieko nespėju ir darbo apsčiai, žinau kaip tvarkytis krizės metu. „O jūs žiūrėkite ir pavydėkite.”
  2. Pripažinti, kad darbo liko 20 %,  pajamų taip pat, nežinau ko imtis, chaosas.

Deja, pirmasis, mano atveju, būtų visiškas teatras. Stoviu prie antrosios stotelės ir pavydžiai žiūriu į 1-ąją. Geriausiai jaučiuosi savo aplinkoje, ar bent tokioje, kuri mane supranta. Tad šie mano atradimai ypač skirti 2-ojo punkto likimo „draugams”.

O viso šio straipsnio kaltininkas (gerąja prasme)  yra šiandien Linkedin’e perskaitytas Neringos Romanovskajos (nepažįstu jos, bet vien dėl inspiracijos šiam straipsniui norėčiau susipažinti) komentaras:

„Daugiau kalbėkite, kaip įtraukiate kitus verslus, ką pirkote (reiškia kiti, dėka, jūsų sėkmės, gali išgyventi), iš ko pirkote (gal iš vietos gamintojų), paminėkite, ką pristatinėjote tokio netradicinio (gal žmonėms kils idėjų). Supraskite, verslas nori girdėti, ne tik tai, kad jums sekasi, bet ar gali pasinaudoti, pasimokyti iš jūsų sėkmės. Visi dabar ieško atsakymų: o kas kuo užsiima, ką daro kiti? Ir ne tik Lietuva, visa Europa pakvaišusi nuo to klausimo”.

Nenoriu tuščiažodžiauti, tad toliau kalbėsiu konkrečiomis savo situacijomis.

Nr. 1 Reklaminiai video

Iki karantino organizuodavau filmavimus, imdavau interviu, rašydavau scenarijus tekstus, režisuodavau montažą ir galutinį video paleidimą.

Sandra G. viduryje nuotr. „Aurafoto”

Per karantiną – pūkšt ir kontakto nebegalima turėti. Visi filmavimai atkrito.

Karantinas. Vieną dieną parašo įmonė:

– Sveiki, norime paleisti informacinį video. Ką galime padaryti iš to, ką turime? (atsiunčia anksčiau filmuotus kadrus)

– Taip… Parašau tekstą, tada galiu susisiekti su kolega iš radijo, kad jis (tai veiklai labiausiai tinkamas vyriškas balsas) įgarsintų. Garso takelius perduodu video montažo kolegai, jam išdėstau ką kaip sulipdyti ir/ar perlipdyti.

– Gerai, darom.

Padarėm ir šioje situacijoje darbo buvo: audio takelio įgarsintojui, video montuotojui, man. Mačiau, kad tas video dabar sukasi socialiniuose tinkluose ir yra „įdarbintas”.

Nr. 2 Tekstai socialiniams tinklams

Iki karantino kelioms įmonėms pagelbėdavau kurdama įrašus jų socialinių tinklų puslapiuose. Per karantiną daugelio jų veikla stojo, kai kurios nusprendė stabdyti ir komunikaciją (nėra pajamų, negali sau leisti ir išlaidų). Liko dvi. Beje, jų veikla taip pat sustojo, bet nusprendė komunikaciją tęsti. Mano ir jų galvoje – chaosas. O ką ir kaip dabar rašyti? Apie ką kabėti, jeigu veikla nevyksta?

Kaip ir šeimyniniuose santykiuose, taip ir darbinėje veikloje – visada padeda išsikalbėjimas. Tad telefoninių pokalbių metu natūraliai atsiranda temos. Pavyzdžiui vienos užmiesčio vilos (ji yra izoliuota tarsi vienkiemis ) paskyroje parašiau įrašą:

Dabar čia jokie renginiai dabar nevyksta. Tad nei vienas žmogus nesilanko, išskyrus mūsų pačių šeimą. Privati teritorija – izoliacija 100 % , beveik kaip vienkiemis. 🙂
Čia mes atvažiuojame kaip į namus. Vyksta darbai, pasiruošimai naujam sezonui. Šiais metais bus daug naujų dalykų. Bet dabar ne apie tai.

Šįkart apie plaučių ir odos ventiliaciją, kuri virsta pramoga.
Vieną dieną per savaitę skiriame pirties dienai čia esančioje pirtyje (kelių ha vilos teritorijoje yra atskiras pirties namas
Dūmai iš pirties namo pupsi kaip garvežys 🙂
Prisipažinsime, ne visos dukros, pirties seansą priima su dideliu entuziazmu. 🙂
Bet, juk sunkiausias darbas yra pradėti.
Visi einame su mintimi: pramoga + sveikata.
„Išsipariname”, išsigariname, su eteriniais aliejais ir vantomis, su arbatomis ir šilto/šalto pokyčiais.
Po tokių seansų, atrodo, kad visi kvėpavimo takai buvo apaugę bruzgynais ir dabar kažkas padarė protingą šakų apgenėjimą.
Ir ne tik. Vyrai ir moterys pirties seanse elgiamės skirtingai.
Bet esmė ta pati.

Tiesiog norime priminti, kad jeigu namuose turite dulkėtą pirtį – tai pamaloninkite ir ją, ir save – užeidamas į svečius ir įdarbindamas.

Būkite sveiki !

Sutapimas ar ne, bet tą pačią dieną, kai buvo publikuotas šis įrašas, vilos savininkai gavo skambutį su klausimu ar du (kartu gyvenantys) žmonės galėtų atvykti ir dienai „izoliuotis” toje pirtyje. (laikantis griežtų karantino nurodymų)

* Pastaba. Apgyvendinimo paslaugų veikla nėra uždrausta, tad net ir tokiomis aplinkybėmis galima priimti žmones, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija yra sudariusi rekomendacijas dėl prevencinių priemonių šioje veikloje. Taip pat yra specialūs epidemiologiniai nurodymai definfekcijai, kontaktui ir izoliacijai.

Nr. 3 Tekstai įmonių ir veiklų viešinimo kanalams

Na, taip karantinui prasidėjus darbų sumažėjo. Tačiau turiu nuolat palaikyti įgūdžius. Versių žmonių soc. tinklų grupėse parašiau įrašus: jeigu kas nors turi „užsilikusių” darbų su tekstų atnaujinimu – aš galiu padėti NEMOKAMAI. Žinau, kad per tuos lėkimus prieš karantiną užsilieka ir buvo atidėliojami darbai. Tame tarpe internetiniai puslapiai, įmonių paskyrose, galbūt kam nors reikėjo straipsnio – bet vis atidėliojo. Pridėjau pastabą, kad imsiuosi temų, kuriose jausiuosi turinti kompetencijos. (bei žinoma, pasilieku sau teisę rinktis temas, nes per tiek metų jau esu save patikrinusi – tema turi teikti malonumą; o tam, kam rašau – turiu ta veiklą/įmone tikėti)

Atsirado besikreipiančių. Gimsta tekstai. O su kai kuriais jau tariamės dėl nuolatinio bendradarbiavimo.

Nr. 4 Straipsniai ir naudinga informacija kitiems

Aktyvuoju savo šviečiamojo pobūdžio tinklapį www.9zuikiai.lt. Čia keliu publikacijas – žinias sąmoningam verslui ir paaugliams. Trumpai tariant: tobulėjimas paprastume su ekspertų įžvalgomis, ryšiais su žmonėmis ir emocinio intelekto stiprinimu. Adekvačiu požiūriu į pinigus, žmogų ir gamtą. (beje, dabar vyksta šio tinklapio rekonstrukcijos, tad atsiranda darbo ir puslapį prižiūrinčiam žmogui)

Kas vyksta? Kiekvieną dieną nuolat seku, ką kalbą kitų sričių specialistai savo Linkedin, Idialogue, kitų socialinių tinklų paskyrose spaudoje. Jeigu pajaučiu, kad jų filosofija sutampa su „9 zuikiai” susisiekiu dėl bendradarbiavimo. Ką tai reiškia?

Tikslas – kurti ŽMONĖMS NAUDINGĄ turinį. O norint jį kurti reikia ir kitų patirčių. Kuo daugiau sričių – tuo daugiau naudos galima duoti kitiems. Nes juk VISI IEŠKO ATSAKYMŲ: KĄ DARYTI? 

Kiekvieno pokalbio telefonu tikslas pasiekti win-win (nauda abiems pusėms). Aš galiu konstruoti temas, nuolat rašyti straipsnius, jais dalintis „9 zuikiai” (ir savo asmeniniuose) kanaluose. Taip pat rekomenduoju, kad tuos pačius straipsnius specialistai gali siųsti ir publikavimui į naujienų portalus (nurodant, kad autorius „9 zuikiai”).

Bet čia atsiranda ir trečioji win-win-win pusė! Žmonės, kurie taip pat ieško atsakymų „KĄ DARYTI SU SAVO VEIKLA PER KARANTINO KRIZĘ?” – gauna atsakymus, palaikymą.

Dėl tos trečiosios aš džiaugiuosi labiausiai! Nes iš poreikio gimsta ir paklausa.

Beje, šiandien, pokalbio metu su Danguole Krasauskiene  gimė ne tik temos, kuriomis ji gali pagelbėti kitiems, bet ir video temos, kuriomis galiu pagelbėti ir aš. Čia panašiai kaip bandytum objektyviai įvertinti savo gamintą patiekalą. Suformuluotos klausimai:

  • Kaip elgtis prieš kamerą, kad atrodytum natūraliai ir neišsigandęs
  • Kaip save filmuoti – video susitikimai be baimės
  • Ką daryti, jeigu žmogus prieš kamerą neatsiskleidžia
  • Kaip per atstumą palaikyti žmogų, kuris daro pirmuosius video
  • Garso kokybės ir kompozicijos triukai filmuojant video telefonu

Artimiausiu metu turėtų pasirodyti šios publikacijos (turbūt video formatu).

Dalinkitės ir jūs. Kiekviena karantine atrasta sėkminga situacija kažkam gali būti naudinga. Gal net padės išgyventi.

“9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Esu labai dėkinga, kad skaitote. Jeigu manote, kad “9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti ir savo turiniu arba paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .” – Sandra G., “9 zuikiai” įkūrėja

Sandra G.