Verslas
Kaip diegti ilgaamžiškumą vilos nuomos versle

Kauno rajone esančioje viloje „9 Vėjai“ ypatingai didelis dėmesys skiriamas aplinkos tausojimui ir joje esančių daiktų priežiūros resursams. Valymas garais su minimaliu cheminių priemonių kiekiu padeda prailginti daiktų amžių. O susidėvėję baldai ne išmetami lauk, bet moderniai atnaujinami ir naudojami vėl. Vilos savininkė Odeta Subačienė papasakojo kaip prižiūrėti namus, švenčių, poilsio ir kitos paskirties būstą stabdant greitą jo susidėvėjimą.

Odeta Subačienė

Didžiausia švaros ir ilgaamžiškumo pagalba – vandens garų valymo prietaisas

Su juo viloje valoma viskas: sienos, baldai, dušo kabinos, vandens maišytuvai. „Ten, kur įprastai naudotume chemiją, su karštu garu pavyksta išvalyti be papildomų pastangų.

Vilos apartamentų kambarys

Be šveitimo atstato pirminį vaizdą. Nereikia nei nuodytis, nei kvėpuoti cheminiais garais. Daikto negraužia valikliai ir jis nuolat atrodo beveik kaip naujas. Net jeigu ir būna labai apčiupinėtos sienos ar baldai – perėjus tiesiog su tuo karštu garu, atstatoma apie 90% daikto vaizdo, koks jis yra iš tikrųjų.“

Vila „9 Vėjai“ vonios kambarys

Odeta pabrėžia, kad labai svarbu pažinti savo medžiagas. Tam, kad jų nesugadinti. „Renkantis dažus, svarbu, kad jie būtų plaunami. Tam, kad nudažytą sieną būtų galima valyti. Praėjus aštuoniemes metams nuo vilos įrengimo, svečiai stebisi, kad čia viskas atrodo kaip nauja. Tačiau naujų daiktų beveik neperkame. Tiesiog tam padeda kruopšti jų priežiūra. O tai galima pritaikyti ir namuose.“

Neskuba atsisakyti seno baldo, o jį atnaujina

Kiekvieną savaitgalį vilą aplanko nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų svečių. Odeta pasakoja, kad po 5-ių metų nuo kėdžių įsigyjimo atėjo laikas priimti sprendimą, ką daryti toliau. „Natūralu, kad jos prarado savo žavesį. Žiūrėjome ir į naujas kėdes, tačiau pagal mums tinkamas atsparumo savybes ir jų ilgaamžiškumą turėjome ne tokį didelį biudžetą, kokio reikėjo iš tiesų. Mums svarbu, kad kėdės negertų dėmių, būtų lengvai valomos be cheminių priemonių arba su labai minimaliu kiekiu. Tad tiesiog nusprendėme ne išmesti ir pirkti naujas, o pertraukti senasias kėdes su mums tinkama medžiaga.“ – pasakoja Odeta

Salė su atnaujintomis kėdėmis | Vita Tamoliūnė nuotr.

Tai galima padaryti ir namuose. Reikėtų neskubėti atsisakyti seno baldo, o pagalvoti apie jo atnaujinimą. Tokiu būdu turėsime geresnę kokybę, lyginant su to pigesnio naujo daikto pirkimu. Tuo pačiu ir prisidėsime prie vartotojiškumo mažinimo.

Bachilai – dėl švaros, aplinkos tausojimo ir pagarbos svečiui

„Jie yra tobulas atradimas, nes mums labai svarbu, kad svečiai atvyktų į švarią aplinką. Bachilai naudojami dviems situacijoms:

  1. Tol, kol salėje ruošiasi įrangos montavimo ir dekoravimo personalas, laukia atvykstančių svečių
  2. Vilos patalpų apžiūros metu. Kai žmonės atvyksta ir apžiūri Vėjus kaip potencialią vietą savo šventei ar poilsiui.

Bachilų dėvėjimo kultūra padeda branginti personalo laiką grindų valymui, taip pat ir saugo pačias grindis nuo perteklinio valymo.

Vila „9 Vėjai“ iš paukščio skrydžio

Taip pat ir su apžiūromis. Pavyzdžiui, žinome, kad vakare atvyks svečiai, kurie užsisakė kambarį poilsiui. O tą dieną vyksta nuo vienos iki kelių apžiūrų ir šie žmones taip pat nori pamatyti, kaip atrodo kambariai. Tad įsivaizduokite, kas būtų jeigu tuos 5-is kartus eitume su lauko avalyne per švarius kambarius. Kas būtų, jeigu mes neturėtume to pagarbos požiūrio ir auksinių bachilų? Reiškia po kiekvienos apžiūros būtų reikalingi dideli resursai grindų valymui ir dezinfekavimui.

Jaunųjų apartamentų dalis

Bachilų avėjimas apžiūrų ar darbinio proceso metu yra labai geras dalykas. Žmogus nejaučia diskomforto turintis nusiauti batus, bet tuo pačiu ir tausojama aplinka bei gerbiamas žmogus, kuris jau yra rezervavęs vilos dalį ir netrukus atvyks.

 

Norite papasakoti apie savo veikloje diegiamą tvarumą? Parašykite info@9zuikiai.lt

„9 zuikiai – turinys, žinios ir komunikacijos pagalba sąmoningam verslui ir jaunimui. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą. 

Jeigu norėtum prisidėti prie zuikių turinio kūrimo, tau įdomu straipsnių rašymas – mes labai džiaugtumėmės, būdami tavo mentoriais. Pasidalinsime patirtimi: kaip ieškoti istorijų, jas aprašyti, kaip organizuoti interviu ir iš jo parašyti įdomų straipsnį. Žinoma, tavo kūriniais pasidalinsime ir šiame puslapyje.

Milžiniškas AČIŪ, kad skaitote. Jeigu manote, kad “9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .“

– Sandra G., „9 zuikiai“ įkūrėja | kūrybininkė | žurnalistė