Jaunimas veikia
Kaip iš kūno kalbos suprasti, ką galvoja paauglys ir suaugęs

Net 55 % informacijos perduodama kūno kalba! Ilgametė rinkodaros ir pardavimų vadovė, „9 zuikiai” lektorė – Laura Šukienė, žmogaus kūno kūno kalbą analizuoja jau 15-lika metų. Suprasti kaip jaučiasi, ką galvoja kiti asmenys jai buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga darbe. Laura visus tuo metus  perskaitė begales knygų, stebėjo analitinius vertinimus, analizavo save ir aplinka. Jau 6 metus visą šią praktiką naudoja derybose. Ir čia dalinasi informacija, ką apie žmogų sako jo kūno ženklai.

Laura Šukienė

Atsiradus slaptiesiems agentams atgimė kūno kalbos reikšmė

Kūno kalbos istorija prasideda nuo gyvūnų atsiradimo. 

Juk jie kalba ne žodžiais, o judesiais. Pavyzdžiui: paukščių viliojimo šokiai, beždžionių ar šunų emocijos. Iš vienokių ar kitokių gyvūnų rodomų ženklų žmonės juos supranta, galima sakyti netgi susikalbame. 

Evoliucionavęs žmogus juk taip pat turi daugybę raumenų grupių, kuriomis viską išreikšdavo: šokiais, grimasomis, judesiais. Ir tik paskui atsirado žodinė kalba. Ir kūniškoji tapo tiesiog antrame dėmesio centre.

O pačią kūno kalbą ir ką ji reiškia buvo pradėta vėl analizuoti ir prisiminti pokario laikotarpiu, kai atsirado įvairios slaptos tarnybos, agentai, melo detektoriai ir pan. Apie tai pradėtos leisti knygos. Seniausia knyga apie žmogaus kūno kalbą, kurią man pavyko yra išleista 1971 metais.

Laura Šukienė „9 zuikiai” konferencijoje | stovykloje paaugliams

Išvadą galima daryti po 3 kūno ženklų pasikeitimų

Kūno kalbos analizę galima pradėti nuo pavienių judesių. Veido, lūpų prisidengimas, staigus kūno padėties pasikeitimas, suraukta kakta ar žvilgsnio nukreipimas.

Tačiau norint padaryti faktinę išvadą, reikėtų rasti bent 3 kūno kalbos pasikeitimus. Ypač analizuojant melą. 

Tarkim, jei žmogui uždavėte klausimą ir jis staiga atsitraukė nuo jūsų susikryžiavo rankas ir pakėlė akis į viršų. Galima daryti išvadą, kad jam klausimas nepatiko ir jis galvoja ką atsakyti. 

Žinoma, jei paklausėte: ar gerai praleidai savaitę – tai suprantama, kad žmogus turi prisiminti. Todėl ir užvertė akis į viršų. O atsitraukęs ir sukryžiaves rankas, tikėtina norėjo pasakyti, kad galbūt tingi galvoti. O gal nenori apie tai kalbėti arba praėjusios savaites prisiminimai ne patys geriausi. Todėl svarbu išmanyti visus kūno signalus bei jų interpretacijas. 

Kūno ženklai paaugliams padeda suprasti tėvus,  o tėvams perprasti nesikalbančius paauglius

Savo mokymu metu, nesiekiu žmonių paversti robotais. Mes visi turime savo emocijas, kurios siunčia signalą mūsų kūnui ir tampa ženklais kitiems. Pagrindinis tikslas tas, kad kiekvienas savyje pastebėtų savo pasikartojančius judesius, kurie lengvai išduoda jaudulį, ar kažką, ko nenorite, kad tie ženklai išduotų. 

Per ilgą praktiką tai įmanoma sukontroliuoti. 

Esminis, dalykas, kuo dalinuosi yra tai, kaip atpažinti pašnekovo kūno kalbos signalus, gal net mikrosignalus, kurie gali padėti pokalbio ar derybų metu. 

Šiuo laikotarpiu padės bendraujant namuose, su vaikais, paaugliais sutuoktiniais. Kūno kalba ypač naudinga tėvams, kai jų vaikai yra paauglystėje. Jie nustoja kalbėtis, dalintis savo emocijomis.

Dabar svarbiau padės bendraujant namuose, su vaikais, paaugliais ir sutuoktiniais. Ypač tai naudinga tėvams tada, kai augina paauglius. Jie nustoja atvirai kalbėtis ir dalintis savo emocijomis. Todėl kūno kalbos išmanymas gali padėti suprasti kokia jų emocinė situacija, kurie tiesa, o kur melas, kur nusivylimas, o kur nuoširdus džiaugsmas.

Arba atvirkščiai: paaugliams padeda suprasti, ką mano jų tėvai. 

Tiesa pasakius, netgi įmanoma išugdyti kūno signalus, kurie išduoda nepasitikėjimą savimi. Tokiu būdu galima formuoti savo asmenybę. Netgi įrodyta, kad keičiant piešimo ar rašymo elementus, jų formas – galima koreguoti ir savo charakterį.

Paauglių kūno kalbos valdymas skiriasi nuo suaugusiųjų

Tai labai sunkus periodas tiek jiems, tiek tėvams. 

Paauglystėje vyksta hormonų audros ir jų žodžiai, poelgiai kartais būna sunkiai paaiškinami net jiems patiems. Nuolat vyksta nuotaikų karta, šokinėja mintys.

Šioje amžiaus stadijoje labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į kūno kalbos pasikeitimus.

Laura Šukienė su paaugliais „9 zuikiai” konferencijoje | stovykloje

SITUACIJA: paauglio teiraujatės kaip jam praėjo diena.

  1. Jeigu paauglys parėjo namo, kažką burbtelėjo susikišęs rankas į kišenes ir nulenkęs galvą nuėjo į savo kambarį – panašu, kad jis norėjo pasakyti tai: buvo ne kokia diena ir nenoriu su niekuo bendrauti.
  2. Tačiau jeigu jūs paklausėte apie jo dieną ir jis atsakė pakėlęs galvą, žiūrėdamas tiesiai į jus, be raukšlių kaktoje, nevengdamas žvilgsnio – galima spręsti, kad diena praėjo gerai.
  3. Jei tik burbtelėjo, kad gerai ir nepakėlęs galvos nuėjo į kambarį, iš jo neišėjo jau kelias valandas – tikėtina, kad diena buvo prasta ir jis apie tai nieko nenori kalbėti. 

Vaikų ir suaugusiųjų kūno kalba skiriasi tuo, kad suaugę vis profesionaliau išmoksta slėpti savo emocijas. 

Išimtis – cholerikai. Net ir vyresniame amžiuje jie neįsivaizduoja gyvenimo be gestikuliacijos rankomis, pakeltos galvos ir didelio emocijų srauto.

Visų žmonių kūno kalba yra ta pati, ženklai kartojasi. Tik vaikai nemoka jų maskuoti, o tuo tarpu suaugusieji ne tik to mokosi, bet ir iš patirties pradeda atpažinti skirtumus.

O kalbant konkrečiai ne apie vaikystę, o paauglystę galima netgi išskirti specifinę kūno kalbos kultūrą. Nes šiame amžiaus etape jauni žmonės leidžia sau gerokai daugiau nei būdami vaikais ar kažkada būsimais suaugusiais.

Jie maištauja, tikrina savo ir aplinkos ribas. Pavyzdžiui vaikas ir suaugęs kalbėdamas su vyresniu ar pagarbos reikalaujančių žmogumi, dažniausiai nesusikiš savo rankų į kišenes. Tačiau paauglys tikrai sau tai leis. Taip pat leis sau ir užsikelti kojas ant stalo, ar kitos sėdimosios dalies. Paaugliai leidžia sau nuolat būti sukryžiavus rankas, kalbėti nežiūrint į akis.

Apibendrinant: vienas iš esminių kūno kalbos skirtumų tarp paauglių ir suaugusiųjų (ar vaikų) yra tai, kad jaunimas dažniausiai leidžia sau nepagarbius kūno judesius.

3 emocijas, kurias kiekvienas gali atpažinti iš kūno kalbos

Pyktis. Jį labai sunku nuslėpti. Net jei bandysite neraukti kaktos ir nežiūrėti baltakiuojant –  vistiek kažkur turėsite išreikšti emociją.

Pavyzdžiui: sugniaušite kumščius, stipriau sukąsite dantis, sučiaupsite lūpas, šiek tiek surauksite akių kraštelius.  Kai kūną užvaldo ši emocija – sunku fiziologiškai tramdyti visą kūną. Yra žmonių tipas, kurie norėdami tai nuslėpti – tiesiog pradeda kvailai šypsotis.  Tačiau tą šypseną tikrai galima atpažinti. Jei žmogus šypsosi natūraliai – jo akių kampučiuose aiškiai matysis “žąsies kojelė”.

Džiaugsmas. Toks žmogus niekada nebus nulenkęs galvos. Ji bus pakelta, akių vyzdžiai turėtų būti didesni (nebent jis tuo metu žiūri į saulę), tikėtina, kad lūpos bus atpalaiduotos ir bent šiek tiek, lūpų kampučiais šypsosis.

Išgąstis, nerimas. Toks asmuo paprastai dengsis veidą ir lūpas, akys bus išpūstos daugiau nei įprasta. Galva kiek atitraukta atgal nuo pagrindinės stuburo ašies, vyzdžiai, tikėtina, pamažės. Gali atsirasti raudonis, dažniausiai kaklo srityje.

Rankos padavimas

Šis veiksmas duoda apie 20% informacijos, kuri padeda suprasti apie  žmogų ir jo nusiteikimą. 

Jei žmogus yra dominuojantis ir mėgstantis, kad jo žodis būtų paskutinis arba nori pasakyti, kad šiandien jis bus svarbesnis už jus – paprastai paduos ranką iš viršaus.

Jeigu žmogus ką nors “prisidirbo” ar mažiau savimi pasitiki – ranką duos iš apačios.

Silpna asmenybė, kompleksų, nepasitikėjimo jausmą turintis asmuo – ranką paduos kaip “negyva žuvį”. Ką tai reiškia?

Tai toks paspaudimas, kad jo paspaudimu vadinti tiesiog negalime. Tai tiesiog suglebusios, dažnai šaltos ir drėgnos rankos kitam asmeniui padavimas.

Beje, statistika negailestinga. Net 80% tokių žmonių, kurie šiuo principu paduoda ranka –  apie tai patys net nesusimąsto. Jie nežino, kad tokiu pasisveikinimu jau daug apie save pasako kitam asmeniui. Todėl jei šalia jūsų yra asmuo taip spaudžiantis ranką – informuokite jį ir pamokykite, kad taip duoti rankos tiesiog nerekomenduojama. 

Statistika rodo, kad po to, kai žmogus apie tai sužino – jis pradeda keistis ir kaip asmenybe.

 

„9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą.

Esu labai dėkinga, kad skaitote. Jeigu manote, kad „9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .” – Sandra G., „9 zuikiai” įkūrėja