Verslas
Kaip dekoruoti šventes su minimaliu atliekų kiekiu: „Žiedų Bitės“ patarimai

Floristiniu švenčių dekoravimu užsiimantis žavių moterų duetas „Žiedų Bitės“ pastebi tendenciją, kad vis daugiau jaunųjų planuodami savo vestuves užsimena apie tvarumą. Vieni atsisako fejerverkų, kiti renkasi eko balionus arba balandžius, treti renkasi natūralias žvakes. „Pastebime, kad vis dažniau svečiams ir kvietimuose įtraukia prašymą nenešti gėlių. Nes gimsta labai graži tradicija dekore naudotas gėles supakuoti svečiams, kad jie dalelę šventės grožio ir gerų emocijų perkeltų ir į savo namus.“ Rasa ir Milda dalinasi savo būdais, idėjomis, kaip tvariomis medžiagomis,  dekoruoti, sukurti  šventę, kad būtų padaroma kuo mažesnė žala aplinkai ir gamtai.

Dekoratorės Milda ir Rasa – Žiedų Bitės

„Mes dažnai savo dekoruojamose šventėse naudojame lauko augalus ir tai, ką randame gamtoje: nendres, smilgas, samanas, įvairias uogeles, giles, kaštonus, kankorėžius. Kartu su natūraliomis gamtos dovanomis stengiamės panaudoti kuo daugiau Lietuvoje išaugintų gėlių ir augalų. O jų vasarą – vestuvių sezono metu yra išties didelė įvairovė.“

Moterys primena, kad floristika yra dekoratyvinio meno rūšis. Jau pats sąvokos apibūdinimas atskleidžia, kad žmonės, kurie užsiima šia meno rūšimi, kažką kuria, dekoruoja, puošia. O norint tai daryti kuo tvariau – didelis darbas vyksta prieš patį dekoravimą, ruošiantis ir po jo – kaip toliau panaudoti po šventės likusias dekoro detales. Jų neišmetant, o panaudojant dar ir dar, stilingo antrinio dizaino pavidale.

„Šiose nuotraukose yra šventės dekore panaudoti  augalai: jazminai, lubinai, kosmėja, dekoratyviniai česnakai, smilgos, didysis amis.“ – pasakoja floristės. 

Vestuvių dekoras.
Vieta Mažasis Vilnios Amfiteatras“

„Dekore taip pat naudojame ir samanos. Jas renkame pačios nuo nupjautų ir nuvirtusių apsamanojusių medžių, jų kamienų. Taip stengiamės nedaryti žalos gamtai. Tas pačias samanas dekore naudojame ne po vieną kartą.“

Trejų metų Gimtadienis miško tematika
Vieta: Wild Kids“ vaikų žaidimų kambarys

Vestuvių dekoras lauke. Vieta 9 Vėjai“

„Šiose dvejose skirtingose šventėse naudotos tos pačios samanos. Jas dar kartą panaudosime didelio žmonių dėmesio susilaukusiems kalėdiniams  vainikams puošti. Jų karkasai padaryti iš šiaudų ir apipinti samanomis, dekoruoti visus metus rinktomis gamtoje randamomis medžiagomis. 

Tinkamai laikomi – uždaryti dėžutėje ir negaudami dienos šviesos,  vainikai puoš jūsų namus ar šventinį stalą ne vienerius  metus.“ 

„Žiedų Bitės“ dekoratorės Milda ir Rasa. Vieta: restoranas „Shakespeare“

Moterys taip pat dalinasi idėjomis, kaip dekore panaudoja ir džiovintus augalus. „Vienoje šventėje eukalipto šakelės dekore buvo panaudotos pačiame savo jėgų žydėjime, o išsekus jėgoms ir sudžiūvus jos nugulė vardo kortelėse ir susėdimo plane.“

„Tvarumo idėjas dekore naudojome ir praėjusiais metais vykusioje Vestuvių parodoje. Stendo sienas dekoravome rankų darbo drebulės lapeliais. Atrinkome virš 2000 pačių gražiausių ir sveikiausių lapelių, kruopščiai juos išdžiovinome ir kiekvieną suklijavome ant popieriaus lapų. Grindims puošti pasirinkome taip pat kruopščiai atrinktus ąžuolo lapelius. Juos beskaičiuodamos net pametėme skaičių. Stendo centre dominavo makramė, tačiau kai jo šonuose reikėjo užpildyti tuščią erdvę, kilo idėja panaudoti švendrą, kuris augo tvenkinyje  šalia namų. Jaunosios vainikėlis iš eukalipto, smulkaus artišoko. Po to, kai jis sėkmingai pasirodė parodoje, jo detalės nugulė į kalėdinius vainikus.“

Milda ir Rasa viena kitai antrina: „paskui mūsų vartojimo tempus  planeta senokai nebesuspėja. Metas imtis konkrečių gamtos saugojimo priemonių ir pirmiausiai pradėti nuo savęs. Ne kalbėti, o daryti. Dekore stengiamės nenaudoti floristinių kempinių. Savo klientams siūlome vienai svarbiausių gyvenimo švenčių rinktis gamtai draugiškus sprendimus. Mūsų kredo – nieko neišmesti! To esmė yra racionalus vartojimas. Dekoruodamos šventę mes visko perkame ir pasiruošiame tiek, kiek sunaudojame.“

„9 zuikiai“ – idėjos, žinios ir komunikacijos pagalba tvariam verslui ir veikloms bei tuo besidomintiems jauniams nuo 13 m. Tekstai, straipsniai, video kūrimas, viešųjų ryšių projektai.

O prisidėti prie „9 zuikiai“ turinio kūrimo galite per patreon.com/9zuikiai