Prasideda ekologiškas aviacijos mokslinių tyrimų ir tvarumo programos etapas. Klimato kaitos sprendimų verslas „Carbon Footprint“ įsteigė multimilijoninio prizo fondą tiems, kurie pirmieji atliks nulinį anglies dvideginio skrydį tarp Londono ir Niujorko.
Prizas skirtas gamintojams, tyrėjams ir išradėjams. Tiems, kurie pirmieji suprojektuos ir per Atlantą sugebės nuskraidinti daugiau nei 100 vietų keleivinį orlaivį, kuriame naudojama 100 % atsijauninanti energetika. „Viena kelionės atkarpa tarp Londono ir Niujorko turi trukti mažiau nei 10 valandų. O grįžimas atgal turėtų būti užbaigtas per 24 valandas nuo kelionės pradžios.“ – praneša organizacija.
„Freedom Flight Prize iš 100 % atsinaujinančios energetikos yra įsteigtas norint atkreipti dėmesį ir spręsti klimato problemas. Fondas nepripažįsta jokių kompromisų, kad ilgų skrydžių metu susidaro didelis CO2 kiekis. Vienintelis kompromisas yra tas, kad būtų saugios technologijos, užtikrinančios keleivių skrydžius naudojant tik tvarią ir atsinaujinančią energiją.“ – esmę komentuoja medicinos mokslų daktaras John Buckley.
„Carbon Footprint“ kviečia įmones, organizacijas, filantropus ir plačiąją visuomenę paremti projektą įvairiomis reklamavimo, rėmimo ir aukojimo galimybėmis.
Dar vienas tvarios aviacijos akceleratorius startuoliams
„ATI Boeing Accelerator“ šią savaitę pradėjo antrą programos pakopą, kuriant aviacijos technologijas su minimaliu CO2 kiekiu aplinkai. Programa vienija investuotojus ir tvaraus verslo startuolius.
Praėjusiais metais pradėta iniciatyva sulaukė 6 mln. svarų investicijų ir įtraukė tokias įmones kaip „Rolls-Royce“ ir „Chevron Technology Ventures“.
Pavyzdžiui, praėjusiame programos etape paramą gavo startuolis „Circulor“, kuris padeda įmonėms rasti atsakingus sprendimus tiekimo grandinių valdyme. Tokie žaliųjų idėjų palaikytojai kaip „Volvo Cars Tech Fund“ ir „Total Carbon Neutrality Ventures“ į startuolį „Circulor“ investavo virš 3,5 mln. svarų.
Šių metų „ATI Boeing Accelerator“ programa yra sutelkta į tris pagrindinius aspektus:
1. Pramonė 4.0. Tai ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama Industry 4.0 (liet. Pramonė 4.0), tai naujas ekonomikos raidos etapas, pasižymintis tokių technologijų kaip didieji duomenys, dirbtinis intelektas, daiktų internetas, robotika, 3D spausdinimas ir pan. sinteze, jų fizine, skaitmenine ir biologine sąveika. Nuo pirmųjų trijų pramonės revoliucijų naujoji revoliucija skiriasi, pirmiausia, savo greičiu, eksponentiniu plėtojimusi, antra, savo plačia įvairove, apimančia tiek ekonomikos, tiek verslo, visuomenės ir paties žmogaus paradigmų pokyčius, trečia, sistemų transformacijomis, apimančios valstybių, įmonių, pramonės sektorių ir visos visuomenės sistemų pertvarką.
2. Gyvavimo ciklas ir atsparumas
3. Energija
Į programą atrinktos idėjos gali gauti apie 112 tūkst. eur investicijų iš „Boeing HorizonX Global Ventures“ nuosavam kapitalui. Taip pat bus suteikta tiesioginė prieiga ir kontaktai prie strategų, technologijų ekspertų bei gaus konsultacijas iš tokių partnerių kaip „ATI“, „Boeing“, „GKN Aerospace“.
„COVID-19 padarė didelę įtaką kelionėms ir oro būklei. Matėme precedento neturinčius pokyčius taršai. Tai yra tikras įrodymas ir spyris mums visiems. O mes suteikiame galimybę pradedantiesiems kurti technologijas, kurios gali padaryti didžiulį pokytį aviacijoje bei su tuo susijusiose įmonėse. Suteikiame galimybę norintiems diegti naujoves ir tvarius pokyčius „- sako „Aabi Boeing Accelerator“ programos direktorė Gabi Matic.
Startuoliai savo idėjas ir paraiškas gali siųsti iki rugsėjo 27 dienos ČIA. Virtualūs interviu vyks lapkričio pabaigoje, o kitas „ATI Boeing Accelerator“ priėmimas prasidės 2021 m. sausio mėn.
Prancūzija taip pat ėmėsi žingsnių
„Reuters“ praneša apie vasaros pradžioje Prancūzijos vyriausybės paskelbtą žinią, kad šalis įsteigė 15 milijardų eurų paramos planą savo aviacijos ir kosmoso pramonei, paspartindama žaliosios aviacijos tyrimus ir įspėdama, kad dėl koronaviruso krizės gali būti prarasta 100 000 prancūzų darbo vietų.
Ir tuo tarpu Didžiosios Britanijos vyriausybė subūrė naują „Jet Zero“ tarybą. Ją vienija pramonės ekspertai, kurie siekia paspartinti nulinės emisijos tarpatlantinio skrydžio realizavimą.
„9 zuikiai“ – idėjos, žinios ir komunikacijos pagalba tvariam verslui ir veikloms bei tuo besidomintiems jauniams nuo 13 m. Tekstai, straipsniai, video kūrimas, viešųjų ryšių projektai.
O prisidėti prie „9 zuikiai“ turinio kūrimo galite per patreon.com/9zuikiai