Verslas
Dingsta darbuotojų motyvacija ir didėja stresas? Laikas į gamtą

Vis daugiau darboviečių pasaulyje kuria žaliąsias erdves darbo aplinkoje, suprasdamos jų teikiamą naudą darbuotojams – mažėjantį stresą, pozityvumą bei produktyvumą. Didžiosios kompanijos kaip Google, Nokia ir Amazon gali didžiuotis įmantriais dizainais bei žaliosiomis erdvėmis, tačiau ar tai tikrai yra vienintelė galimybė įnešti gamtos į ofiso erdvę?

Kas būtų, jei ne gamta ateitų pas jus, bet jūs nuvyktumėte į gamtą?

Tai padarė Belgijos aplinkos mokslų centras, 2022 metais įvykdydamas tyrimą ‘’Introducing nature at the work floor’’, kuris studijavo, kokią įtaką darbuotojų gerbūviui daro gamtoje praleistas laikas.
Šio tyrimo metu buvo dirbama su dvejomis grupėmis – intervencine ir kontroline. Intervencinės grupės atsitiktinai parinkti nariai per savaitę (trijų savaičių laikotarpyje) vykdė veiklas gamtoje po dvi valandas. Buvo tiriama darbo našumas, perdegimas bei nuolatinis streso lygis. Ir nors buvo tikimasi tegiamo gamtos daromo poveikio, duomenų skirtumas tarp dviejų grupių buvo ypatingai ženklus.


Intervencinės grupės narių rezultatai rodė:

  • Mažesnį darbuotojų perdegimą 
  • Mažesnį stresą
  • Didesnį informacijos apdorojimo greitį
  • Efektyvesnį kai kurių narių susikaupimą ir dėmesio išlaikymą

Kaip atrasti būdų būti su verslo komanda gamtoje?

Jei norite darnesnios ir produktyvios komandos, pagalvokite kaip galėtumėte pakviesti darbuotojus suburti veikloms (susijusias su darbu ir ne tik) gamtoje.

O jeigu reikia pagalbos ir idėjų, mes kviečiame patirti netradicinę ‘’team building’’ patirį – komandos ryšio stiprinimą gamtoje. Ir tai nebus eilinis šašlykų kepimas prie ežero ar orientacinės varžybos miške. 

Tai gilus, transformuojantis procesas, kurio metu atliekami įdomūs ir įtraukiantis, lengvi pratimai, eksperimentai, žaidimai per visus 6-is pojūčius, kurie nuima karūnas, visus socialinius statusus, išlukštena trapumą ir atskleidžia prigimtines, unikalias galias.

Tad jeigu jūs esate pasiryžę sustiprinti žmogiškąjį ryšį ir atrasti naujus stiprybės šaltinius, kai gamta veikia kaip katalizatoriui, susisiek.