Jaunimas veikia
Lietuvos rinktinėje žaidžianti paauglė Ema stadioną perkėlė į kambarį

Koks jausmas, kai dar būnant 12-ikos metų jau pradedi žaisti už Lietuvą šalies futbolo rinktinėje? Į šį klausimą atsako kaunietė, aštuntokė Ema Kriaučiūnaitė.

Keturiolikmetė juokauja, kad jos mėgstamiausia pamoka yra „langas” ir kūno kultūra, į kurią eiti nereikia. Mergina šiuo metu visą savo laisvalaikį skiria vienai veiklai – futbolui. Nors dabar karantinas, bet Ema neguli visą dieną lovoje ir sako, kad svarbu palaikyti formą bei lavinti futbolo įgūdžius.

Ema K. / LFF nuotr.

„Žaisti už Lietuvą – didelė garbė”

„Pradėjau žaisti futbolą dar būdama darželyje. Jis man patiko, tad paskui nusprendžiau ir toliau lankyti šį sportą, bet jau rimčiau. Tėvai nuvedė į SM „Tauras” mergaičių klubą, pas trenerę Jolitą. Ten man labai patiko treniruotės, varžybos ir pats sportas! Tad užsibrėžiau siekti šioje šakoje dar daugiau.”

Ema Kriaučiūnaitė varžybose / LFF nuotr.

Lietuvos merginų ir moterų fotbolo rinktinės yra skirstomos į U-15 (under 15 years old), U 17, U 19. Vyresnės jau žaidžia Nacionalinėje  moterų rinktinė.

„Kai man buvo 12-ka metų – patekau į Lietuvos rinktinę U – 15. Iš visos komandos buvau pati jauniausia. Tai buvo visokių iššūkių. Tada dar net normaliai nesupratau, ką reiškia žaisti už Lietuvą.”

Ema Kriaučiūnaitė žaidžia Lietuvos rinktinėje / LFF nuotr.

Nors U – 16 amžiaus grupės rinktinės Lietuvoje nėra, tačiau Albanijoje vyko Development varžybos, kurioms buvo specialiai sudaromos rinktinės būtent iki šešiolikos metų. Lietuvoje buvo surinkta komanda, ir Ema buvo pati jauniausia, kuri pateko į šią grupę bei galėjo su rinktine atstovauti Lietuvą.

„Kai vyko rungtynės Albanijoje ir ten įmušiau įvartį – jausmas buvo nerealus. Galbūt tada jau ir atėjo tas suvokimas, kad vis dėl to juk žaidžiu už Lietuvą !

Įsimintiniausia buvo kai iš LFF elitinės lygos gavau du apdovanojimus: vienas – už rezultatyviausią žaidėją, kitas – už geriausią puolėją”.

Ema (dešinėje) su geriausia Lietuvos gynėja Milda Liužinaite (kairėje) / LFF nuotr.

Ema per karantiną stadioną perkėlė į kambarį

„Paaugliams siūlau negulėti lovoje, o jeigu gulite – tai bent paskaitykite knygą ar žiūrėkite serialus. Aš atsikėlusi prasimankštinu, pasikartoju, ką reikia pamokoms. Jeigu ko mokykloje nesupratote iki galo  – karantinas yra puikus metas tą pagaliau išmokti.

Dabar treniruotės stadionuose nevyksta. Tai viską su futbolu darau namuose. Turiu tokį treniruoklį, tai su juo treniruojuosi. Pasiimu kamuolį ir visiap varinėjuosi po kambarius. Dar žongliruoju kamuoliu”.

Ema namuose

MĖGSTAMIAUSIOS TĖVŲ FRAZĖS:

  1. Tavo tėvai ne milijonieriai
  2. Ką pagalvos kiti žmonės
  3. Pasitikėk savimi
  4. Būk geriausia, bet nepamiršk, kad neesi ypatinga

NEMĖGSTAMIAUSIOS TĖVŲ FRAZĖS:

  1. Eik šunį išvesti
  2. Eik indus plauti
  3. Eik kambarį susitvarkyti
  4. Na, tiesiog tėvelio dukrytė

Emos palinkėjimas žmonėms

„Šiuo pandemijos metu linkiu nesusirgti ir kuo griežčiau laikytis karantino.”

 

 

“9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą.

Esu labai dėkinga, kad skaitote. Jeigu manote, kad “9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .” – Sandra G., “9 zuikiai” įkūrėja