Verslas
Karantinas atveria kūrybiškumą: nuotaikingos izoliuotų žmonių fotosesijos su dronu

Kol vieni fotografai sako, kad karantino metu neliko darbo – foto meistrui Adui Vasiliauskui šis laikas yra pats darbymetis. Vyras sugalvojo absoliučiai naują fotografijos žanrą: karantino portretai su dronu pro balkoną ar langą. Menininkas gauna lokacijų nuorodas, į jas “nuvairuoja” savo droną ir atlieka smagią fotosesiją.

Fotografas Adas Vasiliauskas, nufotografavęs save dronu

Adas pradėjo fotografuoti nuo 2004 m. Kaip jis teigia, tada dirbo ofise, o fotografavo tik savaitgaliais. „O pilnai gyventi iš fotografijos pradėjau 2011, kai išėjau iš darbo ir su kolega įkūrėme reklamos fotografijos studiją FOKO.” – sako fotografas.

Dabar menininkas save vadina renginių, vestuvių ir reklamos fotografu.

Ado Vasiliausko nuotr.

Kiek trunka vienos sesijos fotografavimas dronu? Kiek jau buvo tokių fotosesijų?

„Pats fotografavimas užtrunka apie 5-10 minučių. Tačiau daugiausiai laiko  užima derinimas ir logistika, nes pas kiekvienus žmones nuvažiuoju, prisiparkuoju automobiliu prie jų namų ir tuomet jau „skrendu” fotografuoti. Gyvo fizinio kontakto nėra jokio!

Jau nufotografavau apie 30 žmonių/šeimų.”

Ado Vasiliausko nuotr.

Kiek tokių sesijų dabar turite per dieną ir kiek įmanoma padaryti?

„Per dieną įveikiu apytiksliai 5-10 sesijų. Priklausomai nuo lokacijų tolumo ir tai kiek turiu laiko skirti atsakinėti žinutėms”

Ado Vasiliausko nuotr.

Ką žmonėms reikia būti pasiruošus, kai jau dronas priskrenda prie lango? 

„Visuomet suderiname idėją iš anksto, žmonės daugmaž nusako ką bus pasiruošę, apsirengę ir pan. Pagrindinis iššūkis, sakyčiau, yra medžiai, krūmai, laidai, stulpai, kurie trukdo dronui skristi, o taip pat atspindžiai ant langų, nes jų gan sunku išvengti, o jie blokuoja žmonių veidus.”

Ado Vasiliausko nuotr.

Kiek kainuoja tokia pramoga žmonėms?

„Šiuo metu už tokią fotosesiją prašau 50eur. Vėliau sutvarkęs pateikiu 5-10 nuotraukų.”

Ado Vasiliausko nuotr.

Dabar karantinas. Kokių atsargos priemonių imatės pats sau?

„Dėviu pirštines, nuolat dezinfekuoju rankas, mašinos vairą, telefoną ir patį droną. Kadangi artimai su žmonėmis nebendrauju kaukės kaip ir nereikia, bet ją nuolat turiu, jeigu prireikia užsukti į degalinę ar parduotuvę.”

Ado Vasiliausko nuotr.

Palinkėjimas žmonėms

„Nesibūriuokite!”

Ado Vasiliausko nuotr.

Ado Vasiliausko nuotr.

Ado Vasiliausko nuotr.

Ado Vasiliausko nuotr.