Taip yra
Nuolatinis tobulėjimas: 10 įdomių faktų apie mūsų žemę, kas vyks iki 2030 m.

Daugelis sugrįžę į suolus ir auditorijas dalinsis savo pasakojimais „Ką aš nuveikiau šią vasarą“, mes klausiame: „Apie ką tu norėtum išmokti ir sužinoti šiais mokslo metais?“ Štai keletas įdomių dalykų, kurie užkurs tavo žingeidumo variklį. 10 faktų, kaip pasaulis keisis bei su kokiais iššūkiais mums teks susidurti siekiant tvarumo.

1. Skaičiuojama, kad iki 2050 m. pasaulio gyventojų skaičius išaugs iki 9 milijardų žmonių. Tai yra dar 2 milijardais daugiau nei yra šiandien! Maisto gamyba turės padidėti 60%, kad pamaitintume papildomus 2 mlrd. mūsų planetos žmonių. Beje, tai turėsime padaryti su tokiu pat (ar net mažesniu) žemės kiekiu paviršiuje, kokiu turime dabar.

Jungtinių Tautų iliustracija

2. Kol vieni kalba, kad vartotojiškumas DABAR svarbu dėl to, kad kitu atveju „grius pasaulio ekonomika“ ir grės krizė; tvarumas kalba apie DABARTIES IR ATEITIES ekonominius, socialinius ir aplinkosauginius poreikius, su kuo mažesne krize ateities poreikiams. Tvarus žemės ūkis apima sąmoningus sprendimus ir technologijų naudojimą, kad būtų galima užauginti daugiau maisto ir skaidulų žemėje, siekiant ilgalaikės (ne „čia ir dabar“, ir „greitai“) ekonominės, socialinės ir aplinkosauginės sėkmės.

3. Tik 30% Žemės yra padengta sausuma. Iš jų tik 10% visos žemės idealiai tinka auginti pasėliams. Tai reiškia, kad tik 3% visos Žemės planetos paviršiaus tinka auginti pasėliams.

calgarystampede.com | nuotr.

4. Net 70% Žemės paviršiaus sudaro vanduo. Tačiau tik tik 2,5% yra gėlas vanduo ir tik 0,3% jo galime naudoti.

5. Kas 8 sekundes žemėje prarandame maždaug 1 hektaro (arba 2 futbolo aikštės) derlingos žemės dėl tokių priežasčių kaip dykumėjimas (sausringų vietovių dirvožemio degradacija dėl aukštų temperatūrų ir mažo kritulių kiekio), erozija, miesto išsiplėtimas, pramonės plėtra, miškų naikinimas ir klimato kaita.

Dykumėjantis laukas | conserve-energy-future.com nuotr.

6. Apskaičiuota, kad 1,4 mlrd. žmonių pasaulyje gyvena labai skurdžiai, ir beveik 900 mln. žmonių yra alkani, nepakankamai maitinami ir neapsirūpinę maistu.

7. O tuo tarpu išsivysčiusiose šalyse apie 25 % esančio maisto tiesiog išmetama. Išsivysčiusiose šalyse maistas išmetamas dėl netinkamo sandėliavimo, logistikos, gaminimo pertekliaus. Žmonės tiesiog nesuvartoja (nesugebėtų net suvalgyti) tiek, kiek jo yra pagaminama. Alkį ir skurdą pasaulyje sukelia nevienodas maisto paskirstymas, o ne jo trūkumas.

8. Žemės ūkyje arba ūkio versle dirba daugiau nei 1 mlrd. žmonių (1 iš 3 atitinka darbdavių reikalavimus). Pavyzdžiui, Kanadoje 1 iš 8 žmonių dirba žemės ūkyje ar agro verslo srityje.