Jaunimas veikia
16-etis Radvilas: per karantiną svarbu kažką nuveikti prasmingo – 3 pasiūlymai

Šis vaikinas dar tik paauglys, bet kiekvieną dieną sukuria vis kažką naujo. Tarptautiniame renginyje varžėsi filmų herojų kostiumų varžybose, piešia unikalius darbus, o karantino metu visiems bendraamžiams primena, kodėl negalima lauke vaikščioti be priežasties ir būriuotis. Radvilas duoda konkrečių veiklų pavyzdžių, ką galima paaugliams prasmingo nuveikti per karantiną.

Radvilui Gudui dabar 16-liką metų ir mokosi 10-oje klasėje, Kauno dailės gimnazijoje. 

“Mano mėgstamiausios pamokos iš paprastų pamokų yra matematika ir fizika, o iš dailės pamokų tekstilė įvairios formos dizaino ir projektavimas. Nemėgstamos yra tik kelios. Bet jų labiau nemėgstu dėl to, nes nesuprantu jų. Tai lietuvių ir vokiečių kalbos. Labiau linkstu į tiksliuosius mokslus, nes juos lengvai suprantu ir pritaikau kasdieniniame gyvenime.”

Radvilas Gudas

Radvilas papildomai mokosi lietuvių k., nes geriau išmokti gimtąją kalbą. Taip pat itin gabių vaikų programoje lanko paskaitas. “Viskas tam, kad daugiau sužinočiau apie profesijas ir išplėsčiau akiratį.  Dar lankau šokius. Nuo 11 metų šoku gatvės šokių studijoje „F.U.”. Nors į šią studiją patekau labiau mamos nei savo noru, tačiau šokius labai pamėgau ir šokių komanda tapo lyg antra mano šeima. “

Šešiolikmetis sukūrė 5 kg sveriantį filmų herojaus kostiumą

“Piešiu jau nuo darželio, visada mėgau kurti. Todėl iš mokyklos perėjau į Kauno dailės gimnaziją. Čia piešiame ir kuriame kasdien, bet labiau linkstu link siuvimo ir kostiumų kūrimo. Juos pradėjau kurti, kai su klasiokais nutarėme nuvykti į renginį „ComicCon” apsirengę skirtingais veikėjais. “

Tai kultinis šeimoms draugiškas renginys. Naujausi kino filmai, serialai, suteikiama galimybė susipažinti su garsiais aktoriais ir kino profesionalais, pasirodymai ir šou.

Radvilo kostiumo pristatymas „Comic Con Baltics” renginyje

“Kai pamačiau, kas ten vyksta nusprendžiau, kad noriu dar ir dar! Nuo to apsilankymo kasmet susikurdavau kostiumą specialiai šiam renginiui. O praėjusiais metais nutariau sudalyvauti varžybose kaip kūrėjas.

Į renginį galima ateiti ir be kostiumų arba savo noru apsirengus pasirinktu veikėju iš žaidimų, komiksų, filmų arba savo sukurtu. Jau esu sukūręs 3 kostiumus ir ruošiuosi kurti ketvirtą. Šie kostiumai yra: steampunk stiliaus kyborgas, Alisa stebuklų šalyje katinas ir naujausias mano kostiumas – mistinis keturkojis/miškų monstras. Jis iš visų yra sunkiausias, bet man labiausiai patikęs kostiumas. 

5 kg sveriantis kostiumas

Kiekvienais metais matau, kaip mano darbai vis gerėja, mėgstu sau kelti iššūkius. Kuriuos galų gale įveikiu ir tuo pačiu išmokstu kažką naujo.”

Radvilas per karantiną nesiruošia nuobodžiauti

Karantino metu labai lengva sėdėti ir, taip sakant, auginti sėdynę. Tačiau svarbu save išjudinti  iš vietos ir kažką nuveikti prasmingo.

 1) Galima skirti laiko sau ir savo šeimai, NEITI į lauką su draugais! Nes virusas tada sklis ne tik per vieną, bet per daug šeimų.

 2) Patariu apsižvalgyti aplinkui save ir pastebėti tai, ką gali pagerinti arba pakeisti, sutvarkyti kambarį, pakeisti interjerą.

 3) Užsiimti hobiais, kuriems neturėjote laiko arba galima surasti naujų hobių, išmokti naujų sugebėjimų. Pavyzdžiui, išmokti išspręsti rubiko kubą arba piešti.

Radvilui įsimintiniausios tėvų frazės:

– Mėgstama: prisėsk, pastovėsime.

Nemėgstami: karočia arba visi kiti rajoninių naudojami žargonai.

Vaikinas prisipažino, ką yra iškrėtęs mokykloje

“Kartu su bendraklasiais buvome įdėję mažą kolonėlę į mokytojos spintelę ir visą pamoką per ją (iš telefono) leidome visokiausius garsus. Tam, kad nepamatytų to telefono – jį perdavinėjome per visą klasę.

Pokštas kurį iškrėčiau per savaitę be patyčių:

Tą savaitę būna temos, kuriomis kiekvieną dieną privaloma apsirengti (dažniausiai penktadieniais) laisva tema. Todėl nusprendžiau persirengti moterimi, o klasiokas apsirengė mano „pora”. Tai buvo labai linksma diena ir daug kas su manimi fotografavosi.

Radvilas dešinėje

Radvilo palinkėjimas žmonėms

“Visada, kai nervinies dėl to, ką aplinkiniai galvoja apie tave – reikia prisiminti vieną dalyką:

– Jie mąsto lygiai tą patį kaip ir tu „ką kiti mąsto apie mane?„.

Jie mąsto apie save, o ne apie tave. Todėl reikia nebijoti išreikšti save ir būti savimi.”

Radvilo Gudo piešinys

 

„9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą.

Esu labai dėkinga, kad skaitote. Jeigu manote, kad „9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .” – Sandra G., „9 zuikiai” įkūrėja