Jaunimas veikia
Žygimantas: mano nemėgstamiausios tėvų frazės skamba tada, kai sėdžiu prie „kompo”

Jeigu vieni paaugliai sako, kad karantino metu nėra ką veikti, tai Žygimintas sako: pats laikas išmokti ką nors naujo! „Pavyzdžiui, aš labai mėgstu blynus, bet mama tingi juos kepti. Tai va, parodė kaip ir aš išmokau kepti blynus!” Penkiolikmetis dalinasi, kokiais dalykais domėjosi iki karantino ir kaip tai pritaiko dabar. 

Žygimantas Vitkus šiuo metu mokosi 1-oje gimnazijos klasėje. „Man labiausiai, žinoma, patinka kūno kultūra. Bet dar įdomu istorija ir biologija. Lankau Muay Thay kovos menų treniruotes. Manau, kad kiekvienas vaikinas vyras turi būti sportiškas, palaikyti formą ir sugebėti apsiginti ar apginti kitus. Man aplamai patinka judėt, sportuoti”- sako paauglys.

Žygimantas V.

Karantino pertraukėlės kieme – su riedlente

„Aš visada mėgau judėti, žaisti judrius žaidimus. Kai buvau mažas tiesiog važinėjau dviračiu. Vėliau atsirado BMX dviratis, pradėjau važinėti į skate parkus, mokytis triukų. Po kurio laiko ten pamačiau jaunimą su paspirtukais – specialiais, triukiniais Scooteriais. Užsikabinau ant to ir pradėjau važinėti paspirtuku. Su juo tai jau daug triukų mokėjau daryti. Tuo užsiėmiau gal metus ar daugiau. Bet kadangi man patinka išbandyti naujus dalykus, o draugas kaip tik atidavė savo seną riedlentę, pradėjau mokytis su ja važinėti.  Dabar bus jau antras sezonas.

Pradžioje išmokau tiesiog važiuoti, kad pajausti kaip ji valdoma. Po to jau pradėjau bandyti triukus. Vasarą beveik kasdien važinėju, važiuoju į skate parką.

Kadangi dabar karantinas, tai beveik kasdien stengiuos bent pusvalandžiui ar valandai išeiti į kiemą. Žinoma varau su riedlente.”

Žygimantas (kairėje) „9 zuikiai” rudens konferencijojs | stovykloje paaugliams

Darant triukus su riedlente dirba ir loginis mąstymas

„Norint išmokti daryti triukus reikia daug noro, kantrybės, pastangų ir nebijot nukrist. Nes tų kritimų ir nusibrozdinimų pradžioje tikrai buvo (dėdavausi kelių ir alkūnių apsaugas). Rezultatus, manau, kiekvienas pasiekia po skirtingo laiko, priklauso nuo to, kiek turi užsispyrimo ir kiek tam skiri laiko.

Žygimantas „9 zuikiai” rudens konferencijoje | stovykloje paaugliams

„Aš pavyzdžiui mėnesį skyriau grynai tam, kad išmokti gerai važiuoti riedlente, ją pajausti, išmokti valdyti lygiame kelyje, važiuojant skirtingais greičiais. Tuomet po truputį pradėjau bandyti triukus, žinoma nuo pačių paprasčiausių. Sakyčiau jau po kokių 2-3 menesių jau mokėjau ir sudėtingesnių.

Aš tai tame jaučiu didelę naudą pačiam sau. Atsipalaiduoju. Man šita veikla patinka, daugiau laiko būnu lauke, o ne prie kompo ;). Dirba visi raumenys, gerai lavinasi savo kūno jautimas, koordinacija. Nes nuolat turi laikyti pusiausvyrą ir pan.. Be to dirba ir smegenys, nes darant triukus, tu turi numatyti kaip ir kur pasisuks ar judės riedlentė.”

Žygimantas V.

Žygimanto patarimai paaugliams karantino metu

  • Mažiau sėdėti prie kompo – šitą ir pats sau galėčiau pritaikyt sau :))
  • Jei yra galimybė – kuo daugiau būti lauke (aišku laikantis atstumo nuo kitų ir kitų karantino reikalavimų) – reikia gryno oro.
  • Išmokti, ką nors naujo. Pavyzdžiui, aš labai mėgstu blynus, bet mama tingi dažnai juos kepti. Tai va, parodė kaip ir išmokau kepti blynus!
  • Karantinas puiki proga iš pagrindų sutvarkyti savo kambarį (pagaliau… )
  • Kiek leidžia sąlygos namuose ar kieme – sportuoti – reikia gi palaikyti formą!

Nemėgstamiausios tėvų frazės visada skamba tada, kai sėdžiu prie kompo. Jos prasideda „Eik nuo kompo“ ir baigiasi:

– nes išjungsiu WiFi iš viso

– nes rytoj iš vis neisi prie kompo

– nes akys išvarvės

– nes smegenys visiškai išdžius

– nes kai tiek laiko sėdi, su tavim po to susikalbėt neįmanoma

Mėgstamiausios tėvų frazės:

– Tu viską gali, tik turi patikėti savimi

– Tu esi unikalus ir turi būti savimi, o ne pilka mase, negalvoti kas ką pasakys, kaip kam atrodys (ir čia apie viską – aprangos stilių, šukuoseną, nuomonę, elgesį)

– Pagyrimai ir įvertinimas už visas mano pastangas ir sąmoningą elgesį, sprendimus (čia ir apie mokslus, ir apie elgesį, ir apie padėjimą namuose)

– Kas beatsitiktų, visada žinok, kad turi mus, mums gali sakyti viską – kartu visada rasime sprendimą

– Ir aplamai, man patinka, kad mes su tėvais daug kalbamės apie viską ir jie nežiūri į mane, kaip į „mažą“ vaiką – mes viską išdiskutuojam, nors aišku, ne visada mūsų nuomonės sutampa

Žygimantas V.

„Nu mokykloj esu prikrėtęs bajerių.”

„Paskutinis, kuri pamenu – tai pamokos metu atsukau suolo varžtus ir jis su trenksmu nusivertė. Neklauskite, kodel taip padariau ir koks to tikslas… :)) Tada mokytoja norėjo vesti pas socialinę pedagogę, bet aš pasakiau: palaukite, tuoj sutvarkysiu. Labai greitai surinkau stalą atgal”

Žygimanto palinkėjimas visiems.

„Šiuo periodu būkite protingi, laikykitės nurodytos tvarkos, saugokite vieni kitus!

Būkite savimi, tikėkite savim, siekite savo tikslų, nebijokite bandyt!”

“9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą.

Esu labai dėkinga, kad skaitote. Jeigu manote, kad “9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .” – Sandra G., “9 zuikiai” įkūrėja