Jaunimas veikia
Paauglė išmoko priimti negatyvą: žmonės replikuodavo, kai per miestą eidavau su šiais rūbais

Baltų tradicijomis besidominti ir folkloro grupėje dainuojanti 17-os metų Gabija Stralkutė, būtent per šias veiklas išmoko pozityviai reaguoti į įžeidžiančias replikas. Ir kaip ji sako, galbūt išmoko daugiau nei per įprastas pamokas mokykloje. Bet iki tol, kol šias veiklas atrado – jai reikėjo kai ko atsisakyti.

Gabija Stralkutė

Mokytis, bet tik ne nuobodžiai.

„Iš visų pamokų labiausiai patinka muzika, nes dainuoju nuo tada, kai dar buvau darželinukė. Taip pat labai mėgstu biologija, nes turiu, tikriausiai, pačią nuostabiausią biologijos mokytoją, kuri dažniausiai nesilaiko programos ir pateikia informaciją, kurią ateityje tikrai galėsime panaudoti.

Iš juokingesnių dalykų mokykloje atsimenu tą dieną, kai su klasiokais prieš kontrolinio pamoka užkišome klasės durų spyną su popierėliais. Tam, kad mokytoja negalėtų įeiti į kabinetą. Žinoma visi gavome velnių, bet mūsų naudai – kontrolinis neįvyko.“ – juokiasi Gabija.

Metė muzikos mokyklą ir pasinėrė į Baltų tradicijas

„Daugiausiai mano veiklų yra susijusios su dainavimu. Šiuo metu dainuoju folkloro grupėje „Kūlgrinda“, taip pat esu organizacijoje Lietuvos Jaunimo Ramuva. Šiuos dalykų pasirinkau dėl labai keistų priežasčių. Anksčiau buvau pavyzdinga muzikantė, lankiau muzikos mokyklą, LRT chorą. Tačiau atėjo diena, kai viskas nusibodo. Mečiau tiek chorą, tiek Dvariono muzikos mokyklą.

Gabija (trečia iš dešinės)

Bet, turbūt, muzika yra tiesiog įaugusi mano kraujyje. Praėjus kuriam laikui supratau, kad negaliu nustoti dainuoti. Aš to pasiilgau. Visada žinodavau ir girdėdavau kaip mano mama dainuodavo liaudies dainas. Todėl nusprendžiau folkloro dainavimo stilių išbandyti ir aš. Taip atsidūriau grupėje “Kūlgrinda”.

„Kulgrinda” Dainų šventėje (Gabija ketvirta iš dešinės)

Buvo ir antrasis pokytis. Dažnai važiuodavau į stovyklas, kurios yra susijusios su senosiomis tradicijomis. Man ten taip viskas patiko, kad vieną kartą grįžau iš stovyklos ir nusprendžiau prisijungti prie “Lietuvos Jaunimo Ramuvos” veiklos. Tai organizacija, vienyjanti jaunimą, kuris siekia pažinti lietuvių tautos etninį palikimą, galintį saugoti ir grąžinti į gyvenimą baltiškąsias vertybes. Kadangi dalyvaudavome gatvės muzikos dienose, renginiuose Kernavėje ar stovyklose, tai nepajaučiau kaip greitai prabėgo laikas, todėl čia ir likau.“ 

Gabija Stralkutė

Išmoko nekreipti dėmesio į replikas ir negatyvą

„Man labai patinka, kad šiose veiklose tenka susidurti su įvairaus amžiaus žmonėmis.“ – džiaugiasi Gabija ir mano, kad komunikavimas su skirtingais žmonėmis pagelbės ateityje. Jau turės supratimą, kaip lengviau prieiti prie kokio žmogaus, palaikyti ryšį bei kaip bendrauti. 

„Aš manau, kad būdama čia (Kūlgrinda“ ir Lietuvos Jaunimo Ramuva kolektyvuose – aut. past.) aš galiu atrasti daugiau veiklų kurios man sekasi. Darant kažkokius darbus išmokstu prisiimti atsakomybę, taip pat komunikuoju su daug žmonių, tad dingsta visokios scenos baimės ar baimės kalbėti prieš žmones. 

Mes turime senovinius rūbus kurių žmonės šiaip nenešioja, kartais su jais tenka pereiti per miestą, tai būdavo tikrai nejauku. Bet dabar į replikas ar negatyvą išmokau nekreipti dėmesio ir tiesiog pasijuokti.“

Gabija apsivilkusi baltų tautų kostiumu

Kitiems paaugliams siūlo V E I K T I

Karantino metu mergina bendraamžiams rekomenduoja išbandyti ką nors naujo (žinoma namų sąlygomis). Nepabijoti ko nors keisti savyje ar išvaizdoje. 

„Taip pat manau, kad tai yra puiki proga skirti daugiau dėmesio dalykams kurie tau patinka ir nesvarbu ar tai pamokos, ar hobiai. Stengtis save realizuoti tose veiklose, kurias norėtum veikti ateityje, galbūt kažką skaityti papildomai ar pasidaryti kokią nors naminę praktiką. O geriausiai būtų perskaityti knygą, kuriai taip niekada ir neradai laiko.“

Mėgstamiausios tėvų frazės:

„Žinoma, mėgstamiausias frazės yra tos kurios suteikia leidimą daryti tai ką nori.“

Nemėgstamiausios tėvų frazės:

Kai užaugsi tada galėsi daryti ką nori. – Tai labiausiai nervinanti frazė 🙂

Gabija, išplauk indus! –  tai pats nemėgstamiausias darbas 😀

Kelkis! – esu didelė mėgėja miegoti iki pietų, tai kai mane žadina norisi pagalve užsidengti ausis. 

Šiandien niekur eiti negali, nes reikia kartais pabūti namie. – o aš labai dažnai namo grįžtu tik vakarais, o dienas leidžiu su draugais (iki karantino).

Palinkėjimas visiems žmonėms

„Nebebijoti būti savimi, mokėti pasijuokt ne tik iš kitų, bet ir iš savęs, stengtis išsiskirti iš pilkos mases, o svarbiausia tai siekti savo svajonių. Net ir tokių, kurios atrodo nepasiekiamos.“

Norėtumėte papasakoti savo istoriją? Rašykite el. paštu info@9zuikiai.lt

„9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą. 

Jeigu norėtum prisidėti prie zuikių turinio kūrimo, tau įdomu straipsnių rašymas – mes labai džiaugtumėmės, būdami tavo mentoriais. Pasidalinsime patirtimi: kaip ieškoti istorijų, jas aprašyti, kaip organizuoti interviu ir iš jo parašyti įdomų straipsnį. Žinoma, tavo kūriniais pasidalinsime ir šiame puslapyje.

Milžiniškas AČIŪ, kad skaitote. Jeigu manote, kad “9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .“

– Sandra G., „9 zuikiai“ įkūrėja | kūrybininkė | žurnalistė