Jaunimas veikia
Kaip suderinti karantiną ir istorijos mokslą su “skeitinimų”? Atsako paauglys Kipras

Riedlenčių sportas ir II-asis Pasaulinis karas 16-čiui Kiprui yra du jam įdomiausi dalykai, kuriems skiria itin daug laiko. Nors dėl pirmojo yra turėjęs labai rimtų traumų – tai jo nesustabdė. Vaikinas papasakojo, kodėl jį taip traukia šie dalykai ir ko iš jų naudingo išmoko. Taip pat priduria 3 savo atradimus, ką prasmingo gali nuveikti paauglys karantino metu.

Kipras B. dešinėje, „9 zuikiai” nuotr.

II – ojo Pasaulinio karo technika – Kipro aistra

“Susidomėjimas istorija atėjo iš močiutės. Ji daug metų mokykloje to mokė vaikus. Iš viso istorijos mokslo labiausiai įdomu ir gilinuosi į II-ojo Pasaulinio karo istoriją, jame naudotais ginklais bei technika.”

Ši istorinis įvykis mane labai domina dėl to, kad būtent tada žmonija pasistūmėjo technologijų ir ginklų sferose. Kad ir koks baisus buvo tas etapas mūsų istorijoje, bet manau, kad jis buvo būtinas mūsų tolimesnei raidai. Tada žmonės galėjo sugalvoti bet ką. Netgi ore sklandantį sklandantį Sovietų tanką Antonov A-40 ! Jį tempė sunkieji sovietų bombonešiai ir paleisdavo virš mūšio lauko.” – įdomybes iš savo galvos traukia Kipras Banys.

Antonov A-40

Užsienio kalbų išmoko iš animacinių filmukų

“Mokykloje labiausiai mėgstu istoriją ir užsienio kalbas (prancūzų, rusų, anglų). Manau jos patinka dėl to, kad būdamas 3-jų metų mokiausi rusų kalba per cartoon nertwork. Tai buvo vienintelis kanalas, per kurį tuo metu galėjau žiūrėti filmukus. Ir nebuvo galimybės rusų kalbą pasikeisti į lietuvių. Galima sakyti, kad pradžioje tiesiog žiūrėjau nieko nežinodamas apie ką ten kalba”.

Tik po kurio laiko pastebėjau, kad po truputį pradėjau suprasti veikėjų žodžius. Laikui bėgant ši kalba tapo savaime suprantama. Nuo tada tą pačią mokymosi strategiją naudoju ir kitų kalbų įsisavinimui.”

Kipras (dešinėje), „9 zuikiai” nuotr.

Paklausus vaikino ar lanko papildomas veiklas ir būrelius, jis atsakė, kad yra dvi: vieną yra “iš reikalo”, kita “dėl malonumo”.

“Dabar papildomai lankau matematikos būrelį ir važinėju riedlente. Daug laiko praleidžiu prie mokslų. Tėvai privertė lankyti matematiką, nes tiesiog pradėjau nieko nesuprasti. O riedlente važinėju dėl savo malonumo ir norėdamas prasiblaškyti.”

Riedlenčių sporto istorija Kiprui yra žinoma kaip 2 x 2

“Šiuo laisvalaikio pradėjau užsiimti 11-likos metų, kai pirmą kartą pas draugą svečiuose pabandžiau žaidimą Tony hawk pro skater 3. Nuo to laiko galima sakyti nenulipu nuo lentos. Mane sužavėjo faktas, kad tiek visko įdomaus galima padaryti tik su medine lenta ir ratukais!

Žinau kad riedlenčių kultūra prasidėjo 1950 m.Kalifornijos valstijoje, JAV.

Kai vandenyne nebūdavo bangų banglentininkai tiesiog prie medinės lentos sugalvojo prisitvirtinti prekybos centro vežimėlio ratukus. Viskas evoliucionavo į tai, ką matome šiandien. Tai – labai greitai populiarėjantis sportas, kuris jau įtrauktas į 2020 metų Olimpines žaidynes. “

Važinėjant riedlente lūžo ranka

Norint kažką išmokti daryti ant riedlentės – reikia daug kantrybės, valios ir ryžto nepasiduoti. Pradėjus važinėti, ne kartą mačiau kaip mano draugai vos kelis kartus pabandę naują triuką – tiesiog pasiduodavo ir apleisdavo šį sportą. 

„O man labai patiko tas faktas, kad riedlente visgi važinėti gali ne kiekvienas ir kad turi skirti daug jėgų savęs tobulinimui. Laiko tikrai reikėjo nemažai. Savo pirmasias varžybas jaunimo amžiaus grupėje laimėjau tik po 3 metų važinėjimo. Per tuos metus turėjau nemažai traumų. Tai buvo mėlynės sumušimai ir nubrozdinimai. Tačiau buvo vienas įvykis, kad net reikėjo operuoti lūžusią ranką ir siūti koją. 

Kipras Banys

Visą tą laiką, kol gydžiausi savo traumas skyriau vaizdo medžiagos analizei. Žiūrėjau daug how to vaizdo įrašų per YouTube platformą. Mačiau ne vieną filmą kurio pagrindinė tematika – važinėjimas riedlente. Visą tai mane motyvavo greičiau pasveikti ir vėl eiti važinėtis.”

Į biologijos pamoką atnešė vyro lytinį organą

“Praėjusiais metais mokykloje, biologijos pamokoje turėjome pristatyti žmogaus organo projektą. Jis turėjo būti vertinamas pažymiu. Man pasirodė, kad tai puiki proga iškrėsti pokštą ir atnešti vyriška lytinį organą. 

Kai supratau, kad tai padaryti bus sunkiau nei įsivaizdavau – radau sprendimą. Sekso prekių parduotuvėje nupirkau analogą ir jį šiek tiek perdarius pristačiau prieš klasę. Galiu pasakyti, kad buvo verta vien pamatyti visų veiduose šypsenas ir juoko ašaras mokytojos akyse.”

Nors pažymys už darbą buvo tik 4, bet galiu pasakyti kad buvo verta!

3 originalūs Kipro patarimai, ką naudingo nuveikti karantino metu

1. Pabandykite užsiimti intensyviu sportu kelias dienas iš eilės. O po to ilsėkitės. Manau, kad kai po gero sporto labai skauda raumenis tai – vienas iš maloniausių jausmų kūnui.

2. Paįvairinkite mitybą. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad nuo jos žmogaus organizme daug kas priklauso. Pvz. energijos kiekis, geresnė nuotaika ir t.t

Kipras B.

3. Siūlau pabandyti Pu-erh energinę arbatą. Pirmą kartą paragavęs buvau labai sužavėtas tuo kaip veikia minėtoji arbata. Jos atsigėrus atsiranda netikėtai didelis energijos kiekis.

 

„9 zuikiai – turinys sąmoningam verslui ir paaugliams. Su adekvačių požiūriu į pinigus, žmogiškumą ir gamtą.

Esu labai dėkinga, kad skaitote. Jeigu manote, kad „9 zuikiai” turinys yra reikalingas ir tokia mūsų filosofija jums artima – jūs galite prisidėti paremdami kūrėjus per patreon.com/9zuikiai .” – Sandra G., „9 zuikiai” įkūrėja