Scroll to top

Veiklos jaunimui

Veiklos, mentorystė ir bendradarbiavimas su 13 - 18 m. paaugliais.

Paaugliams, kurie nori daryti tvarius pokyčius ir ieško bendraminčių, palaikymo. Net ir tiems, kurie nežino ką daryti, bet nori kažko imtis. Ieškantiems bendraamžių bendruomenės, kurioje visi domėtųsi tvarumu. Svajojantiems veikti, kurti ir įgalinti savo pomėgius bei talentus darant tvarius pokyčius.

———

Pirmiausia mes į paauglį žiūrime kaip į bendramintį, kuris savo unikaliu požiūrio kampu gali daryti visuomeninius pokyčius.

———

Antra, pasitelkiant bendrakūrybos dirbtuvių metodą mes asistuojame paaugliams, nes jie puikiai patys geba sistemingai mąstyti ir įsijausti į kitus.  Be mūsų nuomonės kišimo „iš viršaus“ kartu tikriname paauglių prielaidas.

———

Trečia, mes už tai, kad būtų suteikiama laisvė rizikuoti, kurti, klysti, bet tuo pačiu ir formuojama atsakomybė. Ne per kontrolę, o per palaikymą: jeigu kas nutiks – mes visada būsime šalia, jeigu klausite – patarsime.

9 zuikiai „Jaunimas veikia“- tai veiklos kartu su 13 - 18 m. paaugliais

1. Hackaton'ai paaugliams, pasirinkta tvarumo tema

Paaugliai įgauna pasitikėjimo ir noro veikti, spręsti problemas. Sustiprina savo suvokimą ir motyvaciją, kad jie gali daryti tvarius pokyčius ne tik asmeniniame, bet ir visuomeniniame gyvenime.

5. Dirbtuvių ciklas pagal pasirinktą tvarumo sritį-viziją.

Paaugliai gauna: pasaulėžiūros praplėtimą, įvairių nuomonių duomenis, patys suformuoja įrankius (kuria turinį, performansus ir t.t.) imtis veiksmų, išmoksta identifikuoti ir anuliuoti kliūtis, imasi veikti. Nusprendžia, ką nori padaryti ir kokią atsakomybę prisiimti už veiksmų inicijavimą.

Individualiai sutartas dirbtuvių ciklas (nuo mėnesio iki kelių metų)

9. Paauglių tvarumo vizijų ir tikslų įgyvendinimas bendruomenėje/mieste/gyvenvietėje.

Paauglių moderavimas ir fasilitavimas dirbtuvėse gimusių iniciatyvų įgyvendinimui, kūrybai ir komunikacijai, kad apie tai sužinotų ir įsitrauktų pati bendruomenė.

Bendradarbiavimas nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

Tau 13 - 18 metų, domiesi tvarumu ir ieškai sau veiklos?